En fazla 45.000 TL'lik HP Victus laptop önerisi

Bütçe
45.000
Sonu herkes Acer şikayetleri ile dolduracak forumu. Herkes ucuz kalitede güzel donanım koymuş diye Acer öneriyor. Daha geçen Nitro 16 ekran yanıp sönme yaşıyordu biri değiştirdiği halde aynı sorun devam ediyormuş. Acer'ın kronik yazılım problemleri devam ediyor anlaşılan. Yazılım desteği konusunda zayıf bir marka yeni modeller çıkınca unutuluyor problemler yarım kalıp devam ediyor. Aspire 3 ve Nitro 5 eski kullanıcısı olarak yorum yapıyorum. Nitro 5 de eski ısınan kronik kasası değildi bu arada onunla karıştırıp yok yeni modeller farklı diye yorum ile cevap vermenize de gerek yok. İsterse en baba donanımı koyup ucuza satsın sattığı ürün kaliteli değilse ve yazılım desteği konusunda iyi olmadığı sürece sorun çıkartacak bir marka gibi bakıyorum. Türkiye de servis konusunda şikayet oldukça fazla sorun yaşadığınız da sizi ya THH'ya da global merkezine başbaşa bırakıyor. Bir yıl BIOS desteği yüzünden Windows 11 de problemler ve TPM alakalı sorunları yaşamıştım 2 yıldır da güncelleme atmadı yeni modellerle ilgileniyor beyefendiler. Sonu zorluklarla 2 yıl sonunda iade ettim kurtuldum Windows 11 de ekran yanıp sönme problemi vardı. Aspire 3 cihazında da yine yazılım sıkıntısından güncel ekran kartı kurulmuyordu kendi sürücüsü de donanım hızlandırma problem yaratıyordu Dh'de falan sorun yaşayanlar grup kurmuştuk iade etmiştik THH ile hepimiz.

Bu cihazı kullanan forumda birçok kişi var ve bir grupta vardı yanlış hatırlamıyorsam. @revivality hocamda dahildi. Modelde sorun yaşayan yok adamakıllı. "daha yeni yanıp sönme yaşıyordu birisi" demişsin. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Legion 7 Pro'da da sorun yaşayan birçok kişi var, Victus'ta da var, ROG STRIX'de de var.

Sonu herkes Acer şikayetleri ile dolduracak forumu. Herkes ucuz kalitede güzel donanım koymuş diye Acer öneriyor.

Donanımın yanında sıvı metal, sağlam bir panel ve giriş seviyelerinin kalitesinde bir kasa koyuyorlar işte. Ucuz kalitede de düşük donanım koymamışlar yani. Kalitesi gayet yerinde cihazın.

İsterse en baba donanımı koyup ucuza satsın sattığı ürün kaliteli değilse ve yazılım desteği konusunda iyi olmadığı sürece sorun çıkartacak bir marka gibi bakıyorum. Türkiye de servis konusunda şikayet oldukça fazla.

Türkiye'de servisi iyi bir marka yok zaten😀 tamamen şans işi. Maalesef yaşadığınız sorunlar modeli kötü yapmıyor. 3 kişi aynı konuda 2023 ROG G16 modeli hakkında sorunlarını belirtmiş örneğin, cihaz kötü veya kalitesiz mı? Hayır.

Yaşadığınız sorunlar Nitro 16 ile ilgili değil, 2023 kasa Nitro 5'leri kullananda birçok kişi var forumda, kullanıcı incelemeleri var, yaşadığınız sorunları büyük çoğunluk yaşamıyor ve bu yüzden önermekte bir sorun görmüyorum. Büyük çoğunluk sorun yaşasaydı hak verebilirdim ama maalesef istisna durumundasınız.

@bilmemem daha dur yeni cihaz ileride görüşelim. Ben tecrübem ile yazdım bunları. Eski yenisi yok o zaman da aldığım da yeni cihaz eskileri öyleydi muhabbeti vardı 2015 den beri burdayım o muhabbeti hatırlamazsın. Sen kaç kere Acer moderator ile yazıştın, kaç kere farklı modelleri kullanıp tecrübe kazandın, kaç kere Ümraniye servisinde bulundun, kaç kere servisle işin düştü? Ben doğruları konuşurum burada 1 yıllık üye değilim. Beni tanıyan doğru konuştuğumu bilir. Kendimi burada küçük düşürecek bir üye değilim. Siz bilirsiniz benim markada izlenimim böyle.

@bilmemem daha dur yeni cihaz ileride görüşelim. Ben tecrübem ile yazdım bunları. Eski yenisi yok o zaman da aldığım da yeni cihaz eskileri öyleydi muhabbeti vardı 2015'ten beri buradayım o muhabbeti hatırlamazsın. Sen kaç kere Acer moderator ile yazıştın, kaç kere farklı modelleri kullanıp tecrübe kazandın, kaç kere Ümraniye servisinde bulundun, kaç kere servisle işin düştü? Ben doğruları konuşurum burada 1 yıllık üye değilim. Beni tanıyan doğru konuştuğumu bilir. Kendimi burada küçük düşürecek bir üye değilim. Siz bilirsiniz benim markada izlenimim böyle.

Evet, 2015'te ne muhabbet döndü burada bilmiyorum ve Acer'in 2015'te nasıl bir marka olduğunu da bilmiyorum. Ben şu ana bakıyorum ve gayet olumlu bir tablo ile karşılaşıyorum. Marka hakkında kötü izlenim oluşmasını gayet normal karşılıyorum sizde. Bayağı çile çekmişsiniz sonuçta. Geçmiş olsun diyorum.

Evet, 2015'te ne muhabbet döndü burada bilmiyorum ve Acer'in 2015'te nasıl bir marka olduğunu da bilmiyorum. Ben şu ana bakıyorum ve gayet olumlu bir tablo ile karşılaşıyorum. Marka hakkında kötü izlenim oluşmasını gayet normal karşılıyorum sizde. Bayağı çile çekmişsiniz sonuçta. Geçmiş olsun diyorum.
Teşekkürler. Lenovo da kullandım servis deneyimi daha iyi diyebilirim. Şikayetvar'da marka dönüş sağlıyor. Ayrıca oyun bilgisayarı değildi fakat 2 yıl boyunca BIOS ve yazılım güncellemesi almıştı. Arkadaşım Lenovo vardı giriş seviye cihaz olduğu halde 2 yıl güvenlik güncellemesi falan almıştı. Yazılım desteği konusunda Lenovo iyiydi fakat onda da giriş seviye laptoplar da limit problemi vardı Acer da limit derdi yok hatta AMD tam performans veren marka Acer diyebilirim. Acer tek sevdiğim yanı limit yok ve ucuz fiyata performanslı cihaz alıyorsun. Ama işte keşke yazılım desteği de iyi olsa kronik problem olmaz, kronik problem çıkma olasılığı yüksek Acer da. Servise kronik problemi zor anlatırsın ayrıca Şikayetvar sitesine bakmıyor müdürlükleri ile iletişim kuramıyorsun bu yüzden ben bir cihazı THH ile biri de Acer yabancı iletişim kurarak onlarda uzaktan sorunu kabul edip bizim Türkiye ile iletişim kurup cihazı iade almışlardı.

Teşekkürler. Lenovo da kullandım servis deneyimi daha iyi diyebilirim. Şikayetvar'da marka dönüş sağlıyor. Ayrıca oyun bilgisayarı değildi fakat 2 yıl boyunca BIOS ve yazılım güncellemesi almıştı. Arkadaşım Lenovo vardı giriş seviye cihaz olduğu halde 2 yıl güvenlik güncellemesi falan almıştı. Yazılım desteği konusunda Lenovo iyiydi fakat onda da giriş seviye laptoplar da limit problemi vardı Acer da limit derdi yok hatta AMD tam performans veren marka Acer diyebilirim. Acer tek sevdiğim yanı limit yok ve ucuz fiyata performanslı cihaz alıyorsun. Ama işte keşke yazılım desteği de iyi olsa kronik problem olmaz, kronik problem çıkma olasılığı yüksek Acer da. Servise kronik problemi zor anlatırsın ayrıca Şikayetvar sitesine bakmıyor müdürlükleri ile iletişim kuramıyorsun bu yüzden ben bir cihazı THH ile biri de Acer yabancı iletişim kurarak onlarda uzaktan sorunu kabul edip bizim Türkiye ile iletişim kurup cihazı iade almışlardı.

Lenovo'da benim arkadasimin yasamadigi sey kalmadi. Panel yandi Legion 5 cihazinda servise yolladi. 16GB RAM ile yolladigi cihaz 8GB RAM ile dondu. Sonra da o modelin zaten 8GB RAM ile geldigini iddia ettiler halbuki urun kutusunda 16GB RAM yaziyordu zaten. Ardina 1 hafta icerisinde itiraz etmediniz yoksa 8GB RAM daha yollardik dediler halbuki garanti hala devam ediyordu ve olayin 1 haftayla alakasini cozememistik. Sirf caldiklari 8GB RAM icin 4-5 ay THH ile ugrastirdilar adami. Yani bu servis olayi bizim ulkede kisisel deneyime gore degerlendirilmemeli. Apple haric diger her serviste sorun yasama olasiligi yuksek. Kronik sorun ile sorun da farkli seylerdir. Mesela bir urunun yuzde 50'sinde mentese sorunu varsa o kronik sorun olur artik. Bu tarz sorunlar da genelde urun ciktiginda ilk 2-3 ay icerisinde ortaya cikar. Ote yandan uzun sure BIOS guncellemesi destegi cok da elzem bir sey degil. Benim vaktinde Dell 7567 model laptopum vardi 4-5 yil BIOS guncellemesi aldi. Bir noktadan sonra fark etmiyor hatta sonradan getirdikleri BIOS guncellemesiyle UV kilidi getirmislerdi mesela.

Türkiye'de adamakıllı servis yok zaten, Monster ne kadar gomulsede laptop tarafinda Apple'ı saymazsak en düzgünü o bana göre.

Sabah Lenovo servisini aradım adaptör değişimi için kronik sorunlu cihazda, cihaz düz versiyon olduğu için ölçüp kendileri dönmeleri gerekiyormuş ve Ti versiyonlarda yaşanılan bir durummus dediklerine göre. Halbuki Ti versiyon ile düz versiyon aynı gücü çekmekte. Dönüşlerini merak ediyorum.

@Görkem Say fark eder BIOS güncellemesi. Bilgisayarı aldım 1 yıl sonra Windows 11 çıktı. Bununla alakalı desteği yoktu. TPM aktif olduğunda bilgisayar sapıtıyordu Windows 10 da aynı idi. TPM bilgileri hızlı başlatma açık olunca bilgileri geç sorguluyordu. Anakart değişti düzelmemişti. Windows Defender TPM aktif olunca geç açılıyordu. Windows 11'de siyah ekran kalma problemi vardı, hızlı başlatma açık olunca siyah ekranda kalma problemi vardı, hızlı başlatma veya TPM kapatınca düzeliyordu. Ayrıca Windows 11 de sanallaştırma aktif olunca bazen ekranda yanıp sönme problemi oluyordu. Demek ki neymiş gerekliymiş BIOS güncellemesi. Bunun için bir destek yapıp satın alanları mağdur edemezsin. Bir diğer kronik problem yaşadığım Aspire 3 cihazı sonradan BIOS güncellemesi almış ben cihazı bir yıl kullanıp THH sonuçlanınca o zaman güncelleme almış çözülmüş orada da AMD kartıyla sorun yaşıyordu millet. Ben de artık bu Acer'ın yazılım problemlerinden yoruldum artık hep başka yerden sorun çıkarıyor. Kimisi 3-4 aya kimisi bir yıl sonra kronik problem ile baş gösteriyor.

@Görkem Say fark eder BIOS güncellemesi. Bilgisayarı aldım 1 yıl sonra Windows 11 çıktı. Bununla alakalı desteği yoktu. TPM aktif olduğunda bilgisayar sapıtıyordu Windows 10 da aynı idi. TPM bilgileri hızlı başlatma açık olunca bilgileri geç sorguluyordu. Anakart değişti düzelmemişti. Windows Defender TPM aktif olunca geç açılıyordu. Windows 11'de siyah ekran kalma problemi vardı, hızlı başlatma açık olunca siyah ekranda kalma problemi vardı, hızlı başlatma veya TPM kapatınca düzeliyordu. Ayrıca Windows 11 de sanallaştırma aktif olunca bazen ekranda yanıp sönme problemi oluyordu. Demek ki neymiş gerekliymiş BIOS güncellemesi. Bunun için bir destek yapıp satın alanları mağdur edemezsin. Kronik problem Aspire 3 cihazda sonradan BIOS güncellemesi almış ben cihazı bir yıl kullanıp THH sonuçlanınca o zaman güncelleme almış orada da AMD kartıyla sorun yaşıyordu millet. Ben de artık bu Acer'ın yazılım problemlerinden yoruldum artık hep başka yerden sorun çıkarıyor. Kimisi 3-4 aya kimisi bir yıl sonra kronik problem baş gösteriyor.

TPM durumu ozel bir durum ve bu surekli yasanacak bir durum degil. Kaldi ki o donem pek cok cihaz sorun yasadi bu konuda. O yuzden surekli olarak BIOS guncellemesi almasina gerek yok bir laptopun. Islemci veya platform guncellemesi yapamiyorsun zaten.

TPM durumu ozel bir durum ve bu surekli yasanacak bir durum degil. Kaldi ki o donem pek cok cihaz sorun yasadi bu konuda. O yuzden surekli olarak BIOS guncellemesi almasina gerek yok bir laptopun. Islemci veya platform guncellemesi yapamiyorsun zaten.
AMD bununla alakalı bir mesajı var BIOS üzerinden güncellemesi alınabilir diye nasıl yok? Bunu attım Acer globalden mühendislere bildirmişlerdi fakat bununla alakalı düzeltme almadı. Hatta Acer'ın BIOS dosyası üzerinde ki hatayı BIOS'u modlayan arkadaşlar bile gördü de Acer mı göremedi? Bunun için cihaz içini açıp BIOS çipine özel aletle bağlanıp halletmem lazımmış onunla da uğraşmadım kendi hatalarıyla ben mi uğraşacağım.

Resmi aç buraya yüklenmedi

Bu yaşadığım sorunla iyi idare etmişsin diyen arkadaşlarda vardı. Ben peşini hemen bırakmadım problemin ama sonunda pes ettim ben niye uğraşayım bunlarla deyip şikayeti ettim cihazı da kendilerine iade ettim imha etsinler artık ne yapacaklarsa. Daha önce de Aspire 3 cihazda başka sorun vardı o bundan da eski dedim benzer yazılım BIOS alakalı bir sorun vardı artık Acer yazılım desteği de yok kronik problem çıkma olasılığı da yüksek. Ben söyleyeyim sonra burada bu sorun var diye kimse a*l*m*sın forumda. Benim kadar kimse Acer global ile mesajlaşmamıştır yaşadığım bir tecrübe öyle herkes gibi menteşeymiş falan yaşadığı klasik sorular da değil. Recep Baştaş bile bir laptobun ısınmadığını kanıtlamak için inanmayan insanlara 1 saat video çekmiş o insanlar da beni de anlamaz zaten insanlara doğruları anlatmak çok zor.

Son düzenleme:
Lenovo'da benim arkadasimin yasamadigi sey kalmadi. Panel yandi Legion 5 cihazinda servise yolladi. 16GB RAM ile yolladigi cihaz 8GB RAM ile dondu. Sonra da o modelin zaten 8GB RAM ile geldigini iddia ettiler halbuki urun kutusunda 16GB RAM yaziyordu zaten. Ardina 1 hafta icerisinde itiraz etmediniz yoksa 8GB RAM daha yollardik dediler halbuki garanti hala devam ediyordu ve olayin 1 haftayla alakasini cozememistik. Sirf caldiklari 8GB RAM icin 4-5 ay THH ile ugrastirdilar adami. Yani bu servis olayi bizim ulkede kisisel deneyime gore degerlendirilmemeli. Apple haric diger her serviste sorun yasama olasiligi yuksek. Kronik sorun ile sorun da farkli seylerdir. Mesela bir urunun yuzde 50'sinde mentese sorunu varsa o kronik sorun olur artik. Bu tarz sorunlar da genelde urun ciktiginda ilk 2-3 ay icerisinde ortaya cikar. Ote yandan uzun sure BIOS guncellemesi destegi cok da elzem bir sey degil. Benim vaktinde Dell 7567 model laptopum vardi 4-5 yil BIOS guncellemesi aldi. Bir noktadan sonra fark etmiyor hatta sonradan getirdikleri BIOS guncellemesiyle UV kilidi getirmislerdi mesela.

AMD bununla alakalı bir mesajı var BIOS üzerinden güncellemesi alınabilir diye nasıl yok? Bunu attım Acer globalden mühendislere bildirmişlerdi fakat bununla alakalı düzeltme almadı. Hatta Acer'ın BIOS dosyası üzerinde ki hatayı BIOS'u modlayan arkadaşlar bile gördü de Acer mı göremedi? Bunun için cihaz içini açıp BIOS çipine özel aletle bağlanıp halletmem lazımmış onunla da uğraşmadım kendi hatalarıyla ben mi uğraşacağım.

Resmi aç buraya yüklenmedi

Bu yaşadığım sorunla iyi idare etmişsin diyen arkadaşlarda vardı. Ben peşini hemen bırakmadım problemin ama sonunda pes ettim ben niye uğraşayım bunlarla deyip şikayeti ettim cihazı da kendilerine iade ettim imha etsinler artık ne yapacaklarsa. Daha önce de Aspire 3 cihazda başka sorun vardı o bundan da eski dedim benzer yazılım BIOS alakalı bir sorun vardı artık Acer yazılım desteği de yok kronik problem çıkma olasılığı da yüksek. Ben söyleyeyim sonra burada bu sorun var diye kimse a*l*m*sın forumda. Benim kadar kimse Acer global ile mesajlaşmamıştır yaşadığım bir tecrübe öyle herkes gibi menteşeymiş falan yaşadığı klasik sorular da değil. Recep Baştaş bile bir laptobun ısınmadığını kanıtlamak için inanmayan insanlara 1 saat video çekmiş o insanlar da beni de anlamaz zaten insanlara doğruları anlatmak çok zor.
Arkadaşlar bu kavganızı başka başlıklarda devam ettirir misiniz.Ben burada öneri almaya geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı