En güçlü savaşçı türü?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Selamlar hepimiz yeniçerileri, Moğol'ları duymuşuzdur. Size göre en güçlü ilk 3 savaşçı türü?(Güçlüden güçsüze). Bana kalırsa tamamen gerçekçi bir açı ile bakarsak şu şekilde samuray>yeniçeri>Moğol. Yeniçeri ile samuray arasında bayağı kaldım.

Piyade birliği olmayan bir ordunun düz bozkırlar dışında rakip güçlü bir ordunun avantajına olacak coğrafyada savaş yapacağını sanmıyorum. Vikingler ve Moğolların coğrafya nezdinde bir araya gelmeleri yine zor olurdu ama bu ihtimali geçecek olursak ve karşı karşıya geldiklerini düşünecek olursak Cengiz Han'ın bir manyaklık yapıp Vikingler ile ormanlarda ya da denizde (ki denizde tecrübeleri çok çok az, Çin'den kiraladıkları gemiler haricinde bir bağlantıları yok deniz konusunda) rekabete kalkışsa büyük ihtimalle bu insan dışı eylemlerde bulunan Moğollar yine kendileriyle insanlık dışı faaliyetlerde yarışan Vikingler karşısında mundar olarak topraklarına kaçardı.

En büyük avantajı olan manevra ve hareket kabiliyetini kaybedip vur - kaç taktiğini çok iyi yapan, ormanlardaki hakimiyeti yüksek bir orduya karşı pek şansları olmazdı. :)

İki tarafın da hakim olduğu ve tecrübeli olduğu coğrafyalar farklıyken bence pek savaşmak istemezlerdi diye düşünüyorum. Savaşsalar dahi ortak coğrafya olmadığı için 2 taraftan biri feci mağlup olurdu şeklinde tamamen arkama güvenerek salladığım bir tahmin var. :D

Edit: Ormanlar deyince aklıma ABD'nin Vietnam'da yediği tokatlar geldi. Güçlü bir orduya sahip olsanız da coğrafya kaderi çok etkileyebiliyor, bir de tecrübeniz yoksa...
O zaman oylama açıyorum

Dönemine göre düşünürsek ;

Orta çağ şövalyeleri > Spartalılar > Vikingler

Çin'in barut icadının yayılıp silahlar üretildiği dönemi değil de daha eskileri düşündüm. Şimdi bu orduların hepsini yukarıda @Cruslan ın anlatmak istediği gibi 1 bombayla bitirebiliyorsun.

Geri
Yukarı