En hafif ve en hızlı Linux dağıtımı

Aslında sistem Windows 8.1'de kasacak bir sistem değil. Xubuntu hafiftir ama arkada Steam, Spotify gibi uygulamaları açarsanız Windows 8.1'in boşta kullandığı kadar olur. Zorin OS Lite kurabilirsiniz.

Laptop zaten 8.1 ile geldi . bende 10 yükseltmiştim ve yaklaşık 4 saat önce USB ye Windows 8.1 kurmuştum :D . Linux ada geçmede kararlıyım hayla kafam karışık ubuntu ve pardus (yerli diye) arasında kalmıştım ama yüksek ihtimalle başlangıcı pardus ile yapacağım ama ileriki zamanlarda büyük ihtimalle değiştireceğim . Teşekkürler

Laptop zaten 8.1 ile geldi . bende 10 yükseltmiştim ve yaklaşık 4 saat önce USB ye Windows 8.1 kurmuştum :D . Linux ada geçmede kararlıyım hayla kafam karışık ubuntu ve pardus (yerli diye) arasında kalmıştım ama yüksek ihtimalle başlangıcı pardus ile yapacağım ama ileriki zamanlarda büyük ihtimalle değiştireceğim . Teşekkürler
Xfce sürümünde daha iyi performans alırsınız hayırlı olsun.

Herkes Xfce arayüzünü önermiş ama bu özelliklerle biraz daha fazla özelleştirme için Mate arayüzlü bir dağıtım kullanabilirsin.

Dağıtım olarak hepsini deneyerek beğendiğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Linux Mint Xfce konfigürasyonu hazır geldiği için güç tüketimi açısından işini görecektir.

Daha ileri seviye önerilerim olur ancak başlangıç seviyesi için uygun değil.

Geri
Yukarı