En hafif Linux dağıtımı

???

• Oy verenlerin toplamı
    91
Adını unuttuğum 50MB'lik işletim sistemi. Yine adını unuttuğum Play Store'deki emilatörle bile kullandım.
Damn Small Linux
Kişisel tecrübemden dolayı Lubuntu'ya verdim oyumu. Geçen sene Letgo'dan 50 tlye aldığım bilgisayarda 18.04.4 kullandım, gözle görülür bir hızlanma oldu.

Tek beğenmediğim kısmı, arayüzünün çok dandik durması. Onun dışında güzel bir deneyim yaşadım.
Tema kurun. Çok güzel kvantum temaları var.

Kardeşimin bilgisayarına öğrensin diye kurduğum lubuntu bence çok güzel gözüküyor :D

IMG_20200807_133857.jpg

(kimisine göre gülünç olduğu için kullanıcı adını gizledim :p)

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu dışı olacak ama merağımdan soruyorum. Linux dağıtımı nedir?
Linux çekirdeğine sahip olan işletim sistemidir. Linux açık kaynaklıdır ve isteyen herkes Linux çekirdeğini kullanarak kendine işletim sistemi yapabilir. Örnek olarak Android. Android'de bir linux dağıtımıdır.

Konu dışı olacak ama merağımdan soruyorum. Linux dağıtımı nedir?
Linux dağıtımı genellikle Linux çekirdeğini kullanan işletim sistemlerine verilen addır. Fakat bazı dağıtımlar (Ubuntu, Debian, Arch vs. ve türevleri) GNU/Linux olarak adlandırılır. Bunun sebebi bu işletim sistemleri birer GNU çatalı olmasıdır. Linux dağıtımı olarak adlandırılan işletim sistemleri genellikle Alpine veya Android gibi GNU olmayan işletim sistemleridir. Aşağdaki makaleyi de okumanızı tavsiye ederim.

En iyisi ubuntu'dur.
Linux dağıtımı genellikle Linux çekirdeğini kullanan işletim sistemlerine verilen addır. Fakat bazı dağıtımlar (Ubuntu, Debian, Arch vs. ve türevleri) GNU/Linux olarak adlandırılır. Bunun sebebi bu işletim sistemleri birer GNU çatalı olmasıdır. Linux dağıtımı olarak adlandırılan işletim sistemleri genellikle Alpine veya Android gibi GNU olmayan işletim sistemleridir. Aşağdaki makaleyi de okumanızı tavsiye ederim.
Konu dışı:
Kanka Hackintosh mu kullanıyorsun yoksa Macbook mu aldın?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı