En hafif Windows 10 sürümü nedir?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şu anda Windows 10 Home Single Language versiyonundayım ve boşta %50 gibi ciddi RAM kullanımı görüyorum. En hafif ve en az RAM tüketen Windows 10 sürümünü önerebilir misiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

RAM kullanımı yüzde olarak değil de doğrudan yazın yardımcı olabilelim. 4 GB RAM mi takılı bilgisayara?

RAM kullanımı yüzde olarak değil de doğrudan yazın yardımcı olabilelim. 4 GB RAM mi takılı bilgisayara?

Merhabalar,

Bilgisayarımda 3 GB RAM var. Yakın zamanda 4 GB RAM'e geçeceğim ama RAM kullanımını azaltmanın bir yolu var mı ya da en az RAM yiyen bir Windows 10 sürümü önerebilir misiniz?

3 GB için %50 normal, 32 GB olsaydı anormal derdim. En hafif sürümü Windows home ya da internetten modlanmış sürüm indirebilirsiniz. Çoğu servis devredışı bırakılıyor.

Home Single Language.

Şu anda Home Single Language'deyim ve boşta %49-50 civarı RAM kullanıyor bilgisayarım.

Not: Bilgisayarımı daha dün formatladım.
3 GB için %50 normal, 32 GB olsaydı anormal derdim. En hafif sürümü Windows Home'ya da internetten modlanmış sürüm indirebilirsiniz. Çoğu servis devre dışı bırakılıyor.

%39-40'lara indiren gördüm ama bende denedim olmadı.

Kesin ve Net cevabı veriyorum. Windows 10 superlite (ghost spectrenin yaptığı) ve Windows 10 reviOS'dur.İkisinden birini kur ram işlemci kullanımı vs ciddi derecede düşecektir.Superlite'da istediğin modifikasyonu vs CMD uzerınden kendı yapmış oldugu yazılım uzerınden yapabılıyosun ve yardım alabılıyorsun discord uzerınden.ReviOS'ta da yardım alıyorsun tabiiki ama bi tık daha zayıf..Yıllardır kullanırım ikisi arasında gidip gelıyorum.

Sürümler arasında büyük performans farkları yok. Ama Küçükte olsa farklar var. Ben Windows 10 Home kullanıyorum. Bilgisayarımın özelliklerine göre gayet iyi çalışıyor. Home Single Language ile normal Home sürümü arasındaki tek fark Single language'a ilave dil yükleyemiyorsunuz. Başka fark yok. O yüzden home kullanmanızı öneririm. Hem isterseniz günün birinde farklı diller yükleyebilirsiniz. Hem de zaten Single Language ile aralarında performans farkı yok. İngilizceni geliştirmek için ingilizce dil yükleyip Windows'u öyle kullanırsın. Ben bunu oyunlarda yaparak bir şeyler öğreniyordum eskiden.

Normalde Windows 10 LSTB sürümü resmiyette en hafif sürümüdür fakat Lite sürümleri(Performans) sürümleri vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı