En hafif Windows 10 sürümü nedir?

Pardon fark etmedim.
Windows 10'un Xbox uygulaması var onu kapatın ve başlat sekmesine gelip arka plan uygulamaları yazıp hepsini kapatın.

Çok teşekkürler biraz indirdim %45'lere kadar indi.
Normalde Windows 10 lstb sürümü resmiyette en hafif sürümüdür fakat Lite sürümleri(performans) sürümleri vardır.

Windows 10 lstb veya Lite sürümünü nasıl indirebilirim ve kurabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Çok teşekkürler biraz indirdim %45'lere kadar indi.

Windows 10 lstb veya Lite sürümünü nasıl indirebilirim ve kurabilirim yardımcı olabilir misiniz?
başlata msconfig yazz sonra yukarıdan hizmetlerden aşşağıdaki Tüm microsoft hizzmetlerini gizleye tıkla.Orada PC açıldıgında çalışacak hızmetler cıkacak.Orada işine yaramayanları kapat.Ram kullanımın azalır
başlata msconfig yazz sonra yukarıdan hizmetlerden aşşağıdaki Tüm microsoft hizzmetlerini gizleye tıkla.Orada PC açıldıgında çalışacak hızmetler cıkacak.Orada işine yaramayanları kapat.Ram kullanımın azalır
Hatta tümünü kapat kritik olanlar tikli kalsın

Başlata MSConfig yazz sonra yukarıdan hizmetlerden aşağıdaki tüm Microsoft hizzmetlerini gizleye tıkla. Orada PC açıldıgında çalışacak hızmetler cıkacak. Orada işine yaramayanları kapat. RAM kullanımın azalır.

Hatta tümünü kapat kritik olanlar tikli kalsın.

Bunları yapmıştım hocam.

Yinede RAM kullanımı fazla ise RAM takviyesi yapmanız, yapacak durum yok ise önceki yazdığım birinci sayfadaki Windows sürümlerini kullanmanız önerimdir.

Hocam orasını anladım ama Windows 10 LTSC sürümünü nasıl kuracağım veya nereden indireceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı