En ilginç bilgiler

Yani evet, düşününce mantıklı geldi. Ama yeri tanrı rolüne giriyor mu bilemedim.
Tanrının tanımını her şeyi yaratma ve yok etme gücüne sahip yüce varlık olarak tanımlayan kaynaklara göre mantıklı geliyor bence.

Havacılık meraklılarının bildiği veya bilmesi gereken şeylerden biri geliyor sırada. Dünyanın en çok üretilen dar gövde ve en popüler yolcu uçağı olan Boeing 737'dir. Dünya üzerinde her an yaklaşık 1250 adet 737 havadadır ve her 5 saniyede bir 737 kalkış veya iniş yapar.

Şimdi empati kuruyorum; ben bir kutup ayısıyım, kocaman böyle, devasa pençeleri olan. Neden karda gizlenmeye çalışayım? Kutuplarda benden daha güçlü bir canlı yok ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi empati kuruyorum; ben bir kutup ayısıyım, kocaman böyle, devasa pençeleri olan. Neden karda gizlenmeye çalışayım? Kutuplarda benden daha güçlü bir canlı yok ki...
İnsanlar arada gelip çekim yapınca belki utanıyor 🙂 Şaka bir yana ne olduğunu anlamadığı veya avlamak istediği bir şeyden gizleniyor olabilir.

Dünyanın En büyük ve en güçlü yolcu uçağı motoru General Electric GE90-115B'dir. Yaklaşık 115.000 lbf itme gücüne (yaklaşık 110.000 beygir) sahiptir ve motorun çapı 128 inç yani 3 metre 25 santimetredir. Ayrıca GE90 öyle büyük bir motordur ki içi bir Boeing 737 gövdesinden daha büyüktür. Boyutunu özetleyen en iyi fotoğraf bence bu.
1620598188545.png

Geri
Yukarı