En iyi 3080 modeli hangisi?

En iyi 3080 Modeli Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    107
ROG tabii ki.
Ancak 3080'in genel olarak en iyi modeli diye soracak olur iseniz, bence direkt GALAX HOF'dur. Tabii Türkiye'de bulamayacağımız bir kart. Alternatif olarak GALAX WTF bakılabilir, ROG'a oranla çok daha ucuz olacağını düşünüyorum.
WTF? GALAX'I kendi pazarlama departmanının maaşlarına zam yapmaya davet ediyorum.

Dış görünüşün önemi olmadığı dönemlerde ASUS'un adını çok duymadım. Palit ve EVGA'yı bilirdik. Ne zaman ki RGB muhabbeti çıktı, firmalar kaliteyi ön plandan çekip görüntüye odaklandılar ASUS daha fazla gün yüzüne çıkmaya başladı. ROG dışında tonlarca problem yaşatan Dual ve TUF serisinden kimse bahsetmiyorken kalite olarak en iyisi denmesi biraz garip geliyor. Gerçekten kaliteli olan markalar (artık insanımız anlamadığı için diye düşünüyorum) sırf görünüm yüzünden piyasadan çektiler.

Büyük savaşlar vererek TR'ye 40 adet gelen EVGA FTW3 ULTRA modelinden bir tane satın alabildim, kendimi şanslı hissediyorum. :)

En iyisi Asus Tuf. 60 derecede altında çalışıyor. Soğuk olduğu için 1995 mhz ye kadar boost yapıyor. OC versiyonu ile farkı 20 watt güç kapasitesi. Ama çok güç ısıyı arttırdığı için boost hızı düşüyor. Sonuçta ikiside aynı.

Şuan için TÜRKİYE için diyorum GeForce-RTX-3080-SUPRIM-X-10G soğutma konusuna gelecek olursak incelemeleri detaylı izlediyseniz MSİ Gaming X Trio modeli şuan en iyisi. Asus Tuf ve Strix modellerinin sıcaklığı 70 derecede sabit tutması için ortalama fan devrinin %60-70 kullanması gerekiyor(her oyun için değil).Lakin X trio modeli sadece fan devrinin %40-50 civarını kullanmasıyla 70 derece gibi bir sıcaklıkta sabitliyor. Diğer modellerdeki gibi fan devir kullanımını %70 gibi bir ayara getirdiğinizde sıcaklı 50-60 derece arası bir değerde kalıyor. Yabancıların ya da bazı TÜRK inceleme kanallarına bu konuya değinilmiştir. Eski serilerden şuan soğutma konusunda MSİ ileride.
Hiç anlamayan bile soğutma bloğuna bakarak anlayabilir. MHz değeri Asus markasının diğer kartlardan fazla bir değeri var. Ama aralarında 20-30 Fps farkı yaratmıyor. Taş çatlasa 5-7 Fps fark yaratıyor. Genelde 3 Fps tir. 3 Fps fark içinde 5 bin TL civarı bir fiyat fazladan verilmez Asus Markasına.

Geri
Yukarı