En İyi Android Arayüzü Hangi Markada?

Xiaomi kullanmış ve Samsung kullanmakta olan birisi olarak söylüyorum kesinlikle Miui arayüzü bir numara. En kötüler listeside yaparsak samsung açık ara fark atar. Arayüz o derece vasat ve kullanışsız. İşe yarayacak hiçbir özellik yok. Bunu en çokta Miui'dan geçince anlıyor insan.
2 yıl Samsung kullandım. Arayüz zaman geçtikçe yavaşlıyor. Telefonun ilk kurulumunu yaptığımda çok hızlıydı ama 2- 3 ay sonra telefonda WhatsApp'ı dahi açamıyordum. Sonra saf Android kullandım, gayet iyiydi. Şimdi Huawei kullanıyorum ama geri saf Android geçeceğim ya da Miui'ye geçerim.

2 yıl Samsung kullandım. Arayüz zaman geçtikçe yavaşlıyor. Telefonun ilk kurulumunu yaptığımda çok hızlıydı ama 2- 3 ay sonra telefonda WhatsApp'ı dahi açamıyordum. Sonra saf Android kullandım, gayet iyiydi. Şimdi Huawei kullanıyorum ama geri saf Android geçeceğim ya da Miui'ye geçerim.
Aynen öyle arayüz saten diğer rakip arayüzlere göre yavaş çalışıyor. Birde biraz kullanınca iyice yavaşlıyor. İşlemcinin hakkı olan hızın yarısını bile zor görüyorum. Diğer eksik yönleri sistem uygulamaları sürekli güncelleme yapmaya zorluyor seni. Güncelleme yapmadan kullanamıyorsun bazı uygulamaları. Bunun yanında sürekli başka başka buglar oluşuyor arayüzde.

Animasyonlar çok az, ara sıra kafayı yiyor ve uygulamalar biraz daha yavaş çalışıyor. Yavaş demeyelim de mesela diğer bir uygulamaya geçmek sıkıntılı.
Hangi versiyondan bahsediyorsunuz? Hem Emui 8 kullandım ve şuanda Emui 9.1 kullanıyorum. Hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Ha ama Emui 5- 6- 7'yi bilemem. Ama yeni versiyonlarda sıkıntı yok.

Samsung'un neresini öneriyorsunuz? Rezalet bir yazılım desteği var. Sürekli güncelleme istiyor. Hele bir arama motoru var, bir web sayfasını açabilene bin şükür.
Vallahi ben sorunla karşılaşmadım ama şuanda yeni telefon alacaklara Huawei tavsiye etmem. Gerçekten fiyatını haketmiyor. Geçen bir Y9 Prime 2019 çıkardı ama parmak izi okuyucu halen arkada. Xiaomi veya Oppo daha düşük fiyata ekran içi parmak izi okuyuculu telefon satıyor. Zaten ABD yaptırımda uyguladı. Artık alınmaz Huawei.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı