En iyi antivirüs hangisi?

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
İsmini duyduğum çok fazla firma var ama hangisinin genel olarak çok daha iyi ve kullanılabilir olduğu hakkında hiçbir bilgim yok. Birkaç tane firmanın uygulamasını denedim ve tamamında taramayı açtığımda bilgisayarı aşırı derecede kastırıyordu ve kullanılamaz hale getiriyordu. Sizin bildiğiniz, kullandığınız genel olarak en iyi antivirüs hangisidir ve o antivirüs programını diğerlerine göre öne çıkartan özellik nedir?

İsmini duyduğum çok fazla firma var ama hangisinin genel olarak çok daha iyi ve kullanılabilir olduğu hakkında hiçbir bilgim yok. Birkaç tane firmanın uygulamasını denedim ve tamamında taramayı açtığımda bilgisayarı aşırı derecede kastırıyordu ve kullanılamaz hale getiriyordu. Sizin bildiğiniz, kullandığınız genel olarak en iyi antivirüs hangisidir ve o antivirüs programını diğerlerine göre öne çıkartan özellik nedir?

Anti-Virüs programları gereksiz, bilinçsiz kullanıcı değilsen, bilgisayara zaten virüs sokamazsın.

Hiçbirine en iyisi diyemeyiz. Ama şu an mevcut olarak başarılı olanlar Kaspersky ve BitDefender. Tarama bilgisayarı çok kastırdı dediğiniz Kaspersky veya Malwarebytes olabilir.

Hafif olması da bir kriter ise ESET de bakabilirsiniz.

En iyi antivirüs Norton ve Kaspersky'dır, fakat eğer şirket yönetmiyorsanız sıradan bir şekilde günlük işlerinizi hallediyorsanız ve illaki antivirüs kullanacağım diyorsanız ESET kullanın, ayrıca azıcık bir bilginiz var ise internet ile ilgili antivirüse gerek yok.

Malwarebytes kullanıyorum ben öğrenciysen 4 senelik versiyonunu 20 dolara alabiliyorsun. Ücretsiz versiyonu anlık koruma sağlamasa da virüs taraması yapabiliyor ve işini gayet iyi yapıyor. Ha gerekli mi? Bence değil. Sadece uygun olduğu ve bilgisayarımı yavaşlatmadığı için kullanıyorum.

Bu olaydan sonra kaspersky dan biraz soğudum.

Tarama yapacaksam veya internette keşfe çıkacaksam Malwarebytes kullanıyorum. Kayıt defteri temizlerim arada Wise Registry ile. CCleaner ile de tarayıcı temizliği yaparim arada.
Girecegim yerler belli basli yerlerse genel kullanımda Windows Defender dahil kapalı tutuyorum.

Sistem iyiyse.
McAfee Norton BitDefender.
Sistem kötüyse.
ESET.

Geri
Yukarı