En iyi FromSoftware souls oyunu nedir?

Size göre en iyi FromSoftware şirketinin elinden çıkan souls oyunu hangisi?
Bence Dark Souls II hem içerik bolluğu hem bosslar açısından çok iyi bir oyun.

Bence Elden Ring. Peki neden böyle düşünüyorum yazayım.
1. Dark Souls'un açık dünya olanı.
2. ekipman çeşitliliği.
3. büyü, kombo, sınıf çeşitliliği.
4. haritası büyük ve keşfedilecek çok şey var.
5. ana görev ve seçilebilir görev çeşitliliği.

Gibi gibi bir sürü detay.
Bütün from software oyunlarını oynamış biri olarak böyle düşünüyorum. Ama diper oyunları da gayet iyidir. Dark Souls, bloodbourne Sekiro vs her biri ayrı güzel bence.

Ben bu soruya ds3 derim sebebi de bosları. Açık ara en iyi boslara sahip oyun. Belki sekiro da olabilir ama boss sayısı daha çok olduğundan aklımda kesinlikle daha çok yer etti. Onun dışında sekironun aksine git gud kafasından daha uzak, sana daha çok oynanış özgürlüğü tanıyan bir oyun. Bloodborne ve demon souls u oynamadım onları dahil etmiyorum o yüzden. Elden ringe gelirsekte keşif iyi hoş ama hocam bosları çok koycaz diye adam akıllı boss tasarımı yapmamışlar. Bence ilk iki hikaye bossu ve adı lazım olmayan Bos dışında :/ (iyi olduğu için değil oyuna ara verdirttiği için) akılda kalıcı bir boss yoktu

DS2 bence en kötüsü. Mekanlar diğerlerine göre daha sıkıcı.

Bana göre en iyisi Elden Ring. Mekanlar harika. Savaş mekanikleri harika. Bosslar Sekiro kadar olmasa bile çok iyiler. İçerik çok bol. Çeşitlilik çok fazla. Elden Ring kesinlikle oynadığım en iyi 3 oyundan birisi.
Dark Souls 2'nin mekanlarının sıkıcı olduğuna katılmıyorum, tam tersi ''Dark Souls'' serisi içinde bence en iyi mekanlar Dark Souls 2'de, ha en kötüleri de bu oyunda evet fakat iyi olanlar da gerçekten çok iyi benim için. Misal hala şu Skeleton Lords ve Executioner's Chariot ile kapıştığımız bölümün verdiği yalnızlık, korku ve yoğun atmosfer hissini veren bölüm çok az gelmiştir benim için. Drangleic Castle falan yine çok iyi bölüm.

Ben bu soruya ds3 derim sebebi de bosları. Açık ara en iyi boslara sahip oyun. Belki sekiro da olabilir ama boss sayısı daha çok olduğundan aklımda kesinlikle daha çok yer etti. Onun dışında sekironun aksine git gud kafasından daha uzak, sana daha çok oynanış özgürlüğü tanıyan bir oyun. Bloodborne ve demon souls u oynamadım onları dahil etmiyorum o yüzden. Elden ringe gelirsekte keşif iyi hoş ama hocam bosları çok koycaz diye adam akıllı boss tasarımı yapmamışlar. Bence ilk iki hikaye bossu ve adı lazım olmayan Bos dışında :/ (iyi olduğu için değil oyuna ara verdirttiği için) akılda kalıcı bir boss yoktu
Hocam oyunu oynadığınıza emin misiniz? Veya direkt ana senaryodan mı yardırıp gittiniz? Çünkü Elden Ring'teki bosslar açık ara Dark Souls 3'ten daha iyi. Mini zindan bosslarının amacı zaten oyuncunun keşfini ödüllendirmek öyle fazla bir şey beklemeyin, fakat büyük zindan veya bölgelerin sonundaki bosslar (ki yaklaşık 40 tane var bunlardan) birbirinden epik. Gelin listeyi sayayım size:

Mohg, Lord of Blood
Malenia, Blade of Miquella
Rykard, Lord of Blasphemy
Maliketh, the Black Blade
Starscourge Radahn
Dragonlord Placidusax
Godfrey, the First Elden Lord
Lichdragon Fortissax
Morgott, the Omen King vs. liste uzar gider ama bu kadar yazdım şimdilik. Dark Souls 3'ten bu bossları yenebilecek tek bir boss savaşı var o da Gael ki kendisi zaten bence ''objektif'' olarak oyun dünyasındaki en iyi boss savaşıdır.

Mohg, Lord of Blood
Malenia, Blade of Miquella
Rykard, Lord of Blasphemy
Maliketh, the Black Blade
Starscourge Radahn
Dragonlord Placidusax
Godfrey, the First Elden Lord
Lichdragon Fortissax
Morgott, the Omen King vs. liste uzar gider ama bu kadar yazdım şimdilik. Dark Souls 3'ten bu bossları yenebilecek tek bir boss savaşı var o da Gael ki kendisi zaten bence "objektif" olarak oyun dünyasındaki en iyi boss savaşıdır.

Isshin çok daha iyi bence hocam.

DS2 en iyi souls oyunu demek için kör olmak lazım kardeşim.

1 gibi çok buruk ve 2.yarısı kötü değil. 3.oyun gibi Bloodborne çakması değil Sekiro gibi çok fazlasıyla zor değil Bloodborne gibi serinin dışına çıkan bir oyun da değil.

İlk oynanan souls oyunu hangisiyse o. O ilk hazzı hiçbir şeyde alamazsınız. İlk öpücük gibi. Tatlı ve tutkulu.

Bende bu oyun DS2 oldu. 5 kere bitirdim toplamda. Shrine of amana olmasa 5 kere daha bitirirdim.

Bir tık erotik olmuş sanki :)

Bende de DS2 çünkü ilk oynadığım oyun.

1 gibi çok buruk ve 2.yarısı kötü değil. 3.oyun gibi Bloodborne çakması değil Sekiro gibi çok fazlasıyla zor değil Bloodborne gibi serinin dışına çıkan bir oyun da değil.

DS1'in ikinci yarısının kötü olması dışındakilere katılmıyorum. Öncelikle Bloodborne'un serinin dışına çıkmasında bir sakınca yok. Firmalar yeni şeyler deneyebilir. Bloodborne ve DS3 çok farklı oyunlar. Bana göre en iyi DS 3. oyun. Ayrıca Sekiro alıştıktan sonra serideki en kolay oyun oluyor.

DS1'in ikinci yarısının kötü olması dışındakilere katılmıyorum. Öncelikle Bloodborne'un serinin dışına çıkmasında bir sakınca yok. Firmalar yeni şeyler deneyebilir. Bloodborne ve DS3 çok farklı oyunlar. Bana göre en iyi DS 3. oyun. Ayrıca Sekiro alıştıktan sonra serideki en kolay oyun oluyor.

Katılıyorum DS1 ve DS3 neredeyse aynı sadece grafikler gelişmiş ve skill mantığı var ve oyun DS2'nin aksine kaliteli bir souls oyunu oynadığınızı hissediyorsunuz.

Bloodborne serinin içinde bir oyun değil ki dışına çıkmış olsun? Serinin dışına çıkması için önce serinin içinde olması lazım, Bloodborne apayrı bir oyun Souls serisi ile alakası yok. O nedenle de farklı hissettirmesi gayet normal.

Geri
Yukarı