En iyi işletim sistemi

?

• Oy verenlerin toplamı
    218
NetMarketShare verilerine göre dünya üzerinde en fazla kullanılan işletim sistemi Android.
Öncelikle ankete bakın bu size cevabı verir. 😂
İkinci olarak adı üstünde siz kendiniz söylüyorsunuz en çok kullanılan, tercih edelin değildir.
Ayrıca bu konu sadece bilgisayar üzerine açıldığını düşünüyorum ki yoksa direk Android'de eklenirdi.
Ek olarak Afrika ve Asya'da nüfusu çok olan ancak ekonomi kötü olan ülkeler, haliyle telefon almak mecburiyetindeler.

Eğer isterseniz link atarım harita üzerinden link atabilirim. 😁

Öncelikle ankete bakın bu size cevabı verir. 😂
Ankette Android yok. 😀

1594818479355.png

İkinci olarak adı üstünde siz kendiniz söylüyorsunuz en çok kullanılan, tercih edilen değildir.
Gayet de tercih edilendir. Bahsettiğin ekonomisi kötü olan ülkeler KaiOS işletim sistemine sahip olan telefonları kullanıyorlar.(KaiOS da Linux tabanlı.)

12 GB DDR3L RAM.
i7-5500U 2.4 GHz.
GT 840M.

Bunlar ana özellikler işte. Ekran kartı Nvidia olduğu için çok uğraştım ama. GNOME'a göre çok daha iyiydi Kubuntu ama yine de bana göre az da olsa hantaldı. Onun haricinde GNOME'da CS:GO oynarken hep hata aldığım için ve 1 gün boyunca çözmeye çalışsam da çözemedim, ardından Mint'a geçiş yaptım, performansı da sorunsuz oluşu da beni mutlu etti. Tabii benim için açık ara en iyi ve sorunsuz dağıtım Fedora'dır o ayrı konu.

[Sistem eski değil demeyin, işlemci 8 senelik, ekran kartı 6 senelik, oldukça da eski bir sistem.]
İşlemci 5 senelik bence XD.

Ankette Android yok. 😀

Eki Görüntüle 615543

Gayet de tercih edilendir. Bahsettiğin ekonomisi kötü olan ülkeler KaiOS işletim sistemine sahip olan telefonları kullanıyorlar.(KaiOS da Linux tabanlı.)
Sadece attığım linke bakın anlarsınız : Usage share of operating systems - Wikipedia
Ekonomik olarka iyi olanlar ( genellikle ) Windows seçmiştir. Bu da kanıt olsun.

Ayrıca bunun ankete bakın dememin sebebi karşılaştırmanın bilgisayar için olduğunu söylememdi.

Hayır hocam, en yaygın işletim sistemi Windows 10.
Önemli olan kullanmak, farkında olup olmaması bir şey değiştirmiyor.

Ayrıca ben küresel ve en çok tercih edileni söylüyorum.

Önemli olan kullanmak değil, neden kullandığını bilmek. Gerisi kolay. Yakın zamanda Windows'u bırakmayı planlıyorum. Debian tabanında bir dağıtıma geçeceğim. Çünkü neden GNU/Linux kullanmak istediğimi biliyorum. Ve @Kerem00'ın da dediği gibi en fazla kullanılan işletim sistemi Android.

Tamam işte Android diyorum ya.
Bende diyorum ki önemli olan tercih edilmesi, yaygın olması değil.
Siz bu adamlara gidip para verseniz çoğu ( Afrika ve Asya ) ülkede Android baskın olmaktan çıkar.
( Attığım haritaya bakabilirsiniz, dediğimi anlarsınız. )

Ve ikinci ( üçte olabilir ) kez tekrarlıyorum, bu konu şimdiki zaman ve bilgisayarlar için. 😂

Bende diyorum ki önemli olan tercih edilmesi, yaygın olması değil.
Siz bu adamlara gidip para verseniz çoğunda Android baskın olmaktan çıkar.
Ve üçüncü kez tekrarlıyorum, bu konu bilgisayarlar için.
Ama android en popülerde. Bilgisayar gibi kullanırsınız üstelik.

Ayrıca oyun sektörüde bu Os'a çok yatırım uyguluyor.

Geri
Yukarı