En iyi kodlama dili nedir?

SonOyun21

Centipat
Daha fazla  
Şu anda web sitesi yapmak için HTML ve CSS öğrenmeye çalışıyorum ama en kolay öğrenilebilecek ve yetenekli bir dil olan Python dilini önerdiler ve Python ile web sitesi, oyun falan yapabileceğimi söylediler. Sizce HTML ve CSS'ye devam mı edeyim, yoksa Python mu öğreneyim? Bu arada HTML ve CSS öğrenmeye yeni başladım.

Şu anda web sitesi yapmak için HTML ve CSS öğrenmeye çalışıyorum ama en kolay öğrenilebilecek ve yetenekli bir dil olan Python dilini önerdiler ve Python ile web sitesi, oyun falan yapabileceğimi söylediler. Sizce HTML ve CSS'ye devam mı edeyim, yoksa Python mu öğreneyim? Bu arada HTML ve CSS öğrenmeye yeni başladım.

En iyi kodlama dili yoktur. Ne yapmak istediğinize göre seçmeniz lazım.

Phyton diğer programlama dillerine benzemediği için farklı syntax yapısına sahip olduğundan başka bir dildeki gelişiminize katkı sağlamaz. Bunun yerine PHP ya da Javascript öğrenirseniz pek çok programlama dili ile benzer bir syntax yapısına sahip olduğundan genel programlama bilginiz ve tecrübeniz artar.

HTML ve CSS devam et ve istersen üzerine javascript de ekle. Böylece tam bir front-end geliştiricisi olursun. Bir yerde işe girebilirsin. PHP de öğrenirsen Full-Stack olursun ve kendi projelerini kendin programlayarak paraya para demezsin.

Web için önce html, css ve JavaScript bilinmesi lazım. Bunu bilmezsen modern web sitelerinin yapı taşlarını bilemezsin. Html ve css programlama dili değil. Illa programlama dili öğrenmek istiyorsan C# veya java önerebilirim. Daha derine inmek istiyorsanız C++. Pythonun biraz sonradan gelmesi lazım bence.

Python diğer programlama dillerine benzemediği için farklı syntax yapısına sahip olduğundan başka bir dildeki gelişiminize katkı sağlamaz. Bunun yerine PHP'ya da JavaScript öğrenirseniz pek çok programlama dili ile benzer bir syntax yapısına sahip olduğundan genel programlama bilginiz ve tecrübeniz artar.

HTML ve CSS devam et ve istersen üzerine JavaScript'de ekle. Böylece tam bir Front-End geliştiricisi olursun. Bir yerde işe girebilirsin. PHP de öğrenirsen Full-stack olursun ve kendi projelerini kendin programlayarak paraya para demezsin.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı