En İyi Lise Anılarınız Nedir?

Sınıfa yeni gelen bir arkadaş vardı. Sınıftaki diğeri de bu arkadaşa orta parmak çıkarıyormuş, dersteyken yumruğu çaktı çocuğa. O sırada ayırmaya giden bir arkadaş da koşarken sağa dönecekti kayıp düştü koptuk gülmekten. :D

Madem ben de yazayım. Lise anısı değil ama yaz tatilinde çalıştığım yer ile alakalı bir hikaye. Çamaşır toptancısında çalışıyordum. Okulun başlamasına 2 hafta kala bir akşam patron bizi çorbacıya götürdü. Patron dediğim kişiyi de biraz betimlemem lazım net anlaşılması için. " 50'li yaşların başında 175 boylarında 95-100 kilo arası saçları ufaktan beyaz, seyrek ve arkaya doğru jöleli, ayakta louis vuitton kundura, kolda markasını hatırlamadığım bir adet gümüş Basic saat, arka cepte krem rengi + kılıfı ufaktan sararmaya başlamış iPhone 12 Pro Max, suratta ciddi bir bakış. Bu kişi patron, bir de patronun babası var bizim tabirimizle "hacı" bu adam da 70 yaşlarında beyaz saçlı, sürekli dükkanda bana "resmi güzel olsun" deyip aldırdığı "marlboro red uzun" pakediyle yazıhanesinde tüttüren kişi. Patron ve babası haricinde 5 adet de erkek çalışan olarak çorba içmeye şirket arabası olan Caddy ile gittik. Patronun babası bol acılı kelle paça istedi, her şey buradan sonra başladı. Adam bol acılı + bol yağlı söylediği çorbası önüne gelince masadaki pul biberden de üstüne bir yemek kaşığı döktü, karıştırıp içmeye başladı. Başladı başlamasına da zatenten rengi kırmızı olan adam resmen mor renge dönüştü. Patron da var diye gülmemek için kendimi zor tutuyorum. Bir yandan el bezi ile kelini, boynunu siliyor, bir yandan da çorbasını kaşıklamaya devam ediyordu. Bir anda yanımdaki 40 yaşlarındaki çalışan abi patronun babasına bakarken ağzındaki çorbayı patrun önüne püskürttü. Sonra kalan kişiler de gülmeye başladı. Ben de dayanamadım güldüm. O gün işten 3 kişi falan atıldı.
Son akşam yemeği gibi bir tablo gözümde oluşuyor ne zaman hatırlasam.
evTSqREgAECwnOWXbUtABQ.jpg

Keşke bu yazma yeteneklerimi edebiyat sınavlarında da gösterebilsem.

Son düzenleme:
Adamlar 9'da soyunma odasındayken bize kemerle kırbaç yapıp vuruyorlardı 😂. Eğlenceli günlerdi, şimdi maalesef akranlarım yerine bir alt sınıflar ile 10'da takılı kaldım 11 olmak yerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı