En iyi mobil oyun nedir?

Yani TLOU'da Uncharted'da bahsettiğim film-oyun sınıfına girer. 10 dakika yürü, 30 dakika animasyon izle.

Film oyun sınıfına giren oyunlar: Life is Strange, detroid become human, Heavy Rain'dir. Bunlar sadece oyun dahilinde yaptığın şeyleridir sana kısıtlı özgürlük sunar. Diğerleri ise oyundur. Çok saçma bir tabir, bir oyun ara sahneli anlatım tekniği kullandığı için oyun olmuyor.

Film oyun sınıfına giren oyunlar: Life is Strange, Detroit: Become Human ve Heavy Rain'dir. Bunlar sadece oyun dahilinde yaptığın şeyleridir sana kısıtlı özgürlük sunar. Diğerleri ise oyundur. Çok saçma bir tabir, bir oyun ara sahneli anlatım tekniği kullandığı için oyun olmuyor.
Oyunların adını doğru yazabilseniz keşke. TLoU da Uncharted da GoW bahsettiğiniz oyun sınıfına girer. Çok lineer bir oynanış yapısı var. Film gibi. Çok fazla seçeneğiniz bulunmaz. Çoğunlukla animasyon izlediğiniz için de çok fark etmez. Animasyon anlatım tekniğiyle hiçbir problemim yok. Oyunun çok büyük bir kısmının animasyon anlatımıyla olması sorunum. Oyun denemeyecek kadar yoğunlukta animasyon içeriyor. Bırak kumandayı ve yarım saat izle. Böyle oyun mu olur?

TLOU da Uncharted da GoW'da bahsettiğiniz oyun sınıfına girer. Çok lineer bir oynanış yapısı var. Film gibi. Çok fazla seçeneğiniz bulunmaz. Çoğunlukla animasyon izlediğiniz için de çok fark etmez.

İşte bu oyunlar da kategorilendirilir. Hiçbir yerde bunlara film oyun denmez. Aksiyon oyunudur, RPG oyunudur, macera oyunudur vs. benim dediğim oyunlar ise direkt interaktif film diye geçer. Kime sorarsan sor kimse sana bu oyunlara(GOW,TLOU), oyun film demez.

İşte bu oyunlar da kategorilendirilir. Hiçbir yerde bunlara film oyun denmez. Aksiyon oyunudur, RPG oyunudur, macera oyunudur vs. benim dediğim oyunlar ise direkt interaktif film diye geçer. Kime sorarsan sor kimse sana bu oyunlara, oyun film demez.
Oyun diye bunlar önlerine konulduğu için tabii ki bunlara oyun derler. Gerçekten oyun oynamak isteyen birine bunları verirseniz film gibi diyecektir zaten. Oynanışı olmadığı ve sadece yürümekten ibaret oldukları için ve bunun yanında iyi bir hikayeyle beraber yüksek animasyon kalitesi sundukları için kapış kapış gidiyor.

Oyun diye bunlar önlerine konulduğu için tabii ki bunlara oyun derler. Gerçekten oyun oynamak isteyen birine bunları verirseniz film gibi diyecektir zaten. Oynanışı olmadığı ve sadece yürümekten ibaret oldukları için ve bunun yanında iyi bir hikayeyle beraber yüksek animasyon kalitesi sundukları için kapış kapış gidiyor.

Oynanış nasıl yok? Sana bir şey anlatılmaz. Dediğin oyunlar her oyun eleştirmenlere göre oynanış bakımından çok çeşitlilik sunan oyunlar. Oynanış nasıl yok adam sana bir sürü özellik bir sürü yetenek ağacı koymuş. İstediğin şekilde oynuyorsun. Sadece gülüyorum sana daha da cevap verme gereksinimi duymuyorum.

Oynanışı olmadığı? Yürümekten ibaret? Daha fazla tartışmayalım bence.

Geri
Yukarı