En iyi Oyun Performansı Veren İşletim Sistemi Hangisidir?

Furkan Görür

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Borsa
Merhaba arkadaşlar oyun performansında en iyi işletim sistemi hangisidir?

Ben Windows 7'de 70 FPS aldıgım oyun, Windows 8/8.1'de 30-40 FPS'ye düştü. Windows 10'da 40-50.

Şimdi Windows 7 eski işletim sistemi oldu ileride tekrar format atmak istemem ama kararsızım.

ETS2 oynayayım dedim. Grafikler ortada 20-25 FPS aldım.
Sistemim : İ5 3230M- 8 GB RAM - 2.6 GHz Turbo 3.2 - 2GB Ekran Kartı AMD 7650M 128 Bit

Markası: HP Probook 4540s

Ekran kartım o kadar kötü değil kuzenim laptop aldı GT840M vardı karşılaştırdık Win7 kullanırken 840M'den iyiydi çok kararsızım sizce ne yapmalıyım?

Bilmiyorum Windows 10 etki etti mi etmedi mi. Şuan Asus HD 6570 2Gb ve İ5 4460 la Dragon age 3 den 50 fps falan alıyorum. Lol de en yüksek ayarlarda 170-200 fps civarı alıyorum. Windows 10 ne kadar etti bilemiycem ama arkadaşta kurdu Windows 10 lol deki fps im arttı diyor.

Şimdilik fark etmez diyebiliriz, bazı oyunlar -NBA 2k15 gibi- Windows 10'da sıkıntı çıkarabiliyor. Sistemin güncel driverları alacak kadar iyi, oyunu kaldırabilecek kadar güçlü ise ve Windows'u yükseltirken herhangi bir sorun oluşmadıysa, performansta büyük kayıp ya da artış olmaz. Directx 12 destekli oyunlar çıkınca bu sorunun gerçek cevabını göreceğiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı