En iyi oyuncu işlemcileri

Lagın sistemle ne alakası var onu anlayamadım, internetle alakalı olan bir şey? Ayrıca bildiğim PUBG Mobile işlemci odaklı oyun.

Arkadaşın olayı şu kanka adam ondan daha fazla kare gördüğü için daha hızlı davranabiliyor örnek 5 FPS oynadığın bir oyunda kamerayı döndürürsen ışınlanır gibi olur çünkü 5 kare görüyosun fakat adam 144 kare görüyor ayrıca işlemci odaklı olsa bile ekran kartı olmadan fazla bir şey yapamaz işlemci.

Alakası yok eğer senin ekranın 144 Hz gibi rakamsa ve bilgisayarında onu veriyorsa sıkıntı yok asıl olay senin bilgisayarın bu oyun için gerekli FPS'yi verebiliyor mu FPS arttıkça adam hızlanmaz sen sadece daha az kare görürsün.
gerekli fpsyi veremiyor maalesef bende bildiğimden değil gözümün gördüğü şeyleri söylüyorum adamlar resmen ışınlanıyor yakın temasta vuramazsın onları..

Lagın sistemle ne alakası var onu anlayamadım, internetle alakalı olan bir şey? Ayrıca bildiğim PUBG Mobile işlemci odaklı oyun.

Ekran tazeleme hızı adamın hareket ettiği hızı değiştirmez. Arkadaş bazı adamların daha hızlı hareket ettiğini söylemiş. 144 Hz bir ekrana geçerse 60+ FPS aldığı taktirde daha akıcı bir şekilde oynar, misal veriyorum duvarın arkasından çıkan adamı daha erken görür.
bende duydum işlemci odaklı olduğunu dediğim gibi gerçekten doğru söylüyorum örnek benim 15 bin tl değerinde pc var arkadaşımın 5 bin tl pc'sı var o beni asla yenemiyor çok iyi oynuyor kendisi ama ben onu çok rahat vuruyorum ve benim mermilerim daha önce gidiyor ona bu da ayni anlattığım olay gibi işte benim pc 15 bin tl o adamların pc 70 bin tl ve 100 bin tl arası ama hangi işlemciyi kullanıyor işte merak konusu bu.

Sisteminizi söyler misiniz?
TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
GIGABYTE A320M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
AMD RYZEN 5 1600 (AF) 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 14nm İşlemci
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
GIGABYTE GeForce GTX 1650 SUPER OC 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

Arkadaşın olayı şu kanka adam ondan daha fazla kare gördüğü için daha hızlı davranabiliyor örnek 5 FPS oynadığın bir oyunda kamerayı döndürürsen ışınlanır gibi olur çünkü 5 kare görüyosun fakat adam 144 kare görüyor ayrıca işlemci odaklı olsa bile ekran kartı olmadan fazla bir şey yapamaz işlemci.

Dostum adam isterse 1000FPS alsın, 1000Hz monitörü olsun. O adamın hareket hızı değişmez. Sadece adam kendi ekranında seni daha çabuk görür ve daha iyi refleks vererek vurabilir. Arkadaşın bahsettiği farklı bir şey. Diyor ki bazı adamlar daha hızlı hareket ediyor. Bunun Hz ile bir alakası yok, konuyu açan arkadaşın 360Hz monitörü olduğunu ve 360 FPS aldığını varsayalım. Bu sadece kendi gördüğü görüntüyü değiştirir. Kendisinin hızını değiştirmez 144Hz monitör ve çok iyi bir sisteme sahip olan birinin de hareket hızını aynı şekilde görür, 60Hz kötü sisteme sahip olan birinin de. Sadece kendi Hz'i yüksek olduğu için rakibi daha erken görüp daha çabuk refleks verebilir. Arkadaşın bahsettiği daha hızlı hareket edenler muhtemelen hile kullanıyor.

Bende duydum işlemci odaklı olduğunu dediğim gibi gerçekten doğru söylüyorum örnek benim 15 bin TL değerinde PC var arkadaşımın 5 bin TL PC'sı var o beni asla yenemiyor çok iyi oynuyor kendisi ama ben onu çok rahat vuruyorum ve benim mermilerim daha önce gidiyor ona bu da ayni anlattığım olay gibi işte benim PC 15 bin TL o adamların PC 70 bin TL ve 100 bin TL arası ama hangi işlemciyi kullanıyor işte merak konusu bu.

Hocam 15 bin TL olan PC ile bu oyunun içinden geçersiniz. Ben RX 570 i5 4460 8 GB RAM olan bilgisayarımda gayet de iyi oynuyorum örneğin kuzenimin bilgisayarı benimkinden 2-3 kat daha güçlü ama dağıtıyorum onu önemli olan aim Aim'iniz kötü ise vuramazsınız. Burada yanlış bilgi vermeyin.

Bende duydum işlemci odaklı olduğunu dediğim gibi gerçekten doğru söylüyorum örnek benim 15 bin TL değerinde PC var arkadaşımın 5 bin TL PC'sı var o beni asla yenemiyor çok iyi oynuyor kendisi ama ben onu çok rahat vuruyorum ve benim mermilerim daha önce gidiyor ona bu da ayni anlattığım olay gibi işte benim PC 15 bin TL o adamların PC 70 bin TL ve 100 bin TL arası ama hangi işlemciyi kullanıyor işte merak konusu bu.

Hocam PUBG Mobile'de FPS sınırı 60 değil mi emülatör için? 70bin TL'lik sistem bunu geçemez. O yüzden sorununuz internet büyük ihtimalle.

Dostum adam isterse 1000FPS alsın, 1000Hz monitörü olsun. O adamın hareket hızı değişmez. Sadece adam kendi ekranında seni daha çabuk görür ve daha iyi refleks vererek vurabilir. Arkadaşın bahsettiği farklı bir şey. Diyor ki bazı adamlar daha hızlı hareket ediyor. Bunun Hz ile bir alakası yok, konuyu açan arkadaşın 360Hz monitörü olduğunu ve 360 FPS aldığını varsayalım. Bu sadece kendi gördüğü görüntüyü değiştirir. Kendisinin hızını değiştirmez 144Hz monitör ve çok iyi bir sisteme sahip olan birinin de hareket hızını aynı şekilde görür, 60Hz kötü sisteme sahip olan birinin de. Sadece kendi Hz'i yüksek olduğu için rakibi daha erken görüp daha çabuk refleks verebilir. Arkadaşın bahsettiği daha hızlı hareket edenler muhtemelen hile kullanıyor.

Arkadaş yazmış zaten donarak oynuyorum onun bilgisayarında FPS düşmesi yiyorsa aniden adamlara bakarken kare hızı düşüklüğünden daha az kare görüp normalden hızlı sanıyor olabilir bunu demeye çalışıyorum senle bir derdim yok yanlış anlama :D

hızlı hareket eden kişiler yayıncı knka hile açmazlar sistemleri çok sağlam
bu arada benim sistem kötü olduğu için o adamları hızlı görüyor olabilirim haklısın bu konuda ama konumuz o adamların sistemi ne:)

Arkadaş yazmış zaten donarak oynuyorum onun bilgisayarında FPS düşmesi yiyorsa aniden adamlara bakarken kare hızı düşüklüğünden daha az kare görüp normalden hızlı sanıyor olabilir bunu demeye çalışıyorum senle bir derdim yok yanlış anlama :D

Estağfurullah yanlış anlayacak bir durum yok. Orayı kaçırmışım, donarak oynuyorsa evet kare hızı düşüklüğünden dolayı bazı kişiler daha hızlı hareket ediyormuş gibi gelebilir ancak arkadaş sistemini belirtmiş. O sistemle gayet akıcı bir şekilde oynanabilir. Ya psikolojik bir durum, ya arkadaşın bahsettiği daha hızlı hareket eden kişiler hile kullanıyor ya da arkadaşta ping var. Başka bir açıklaması yok gibi görünüyor.

Geri
Yukarı