En iyi performansı veren Windows 10 sürümü hangisi?

range61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,

Yeni bir sistem topladım, elime geçmeden hangi Windows sürümünü kurmam gerektiği konusunda destek olabilir misiniz?

Daha önceki bilgisayarımda Windows 10 performance Edition (düzenlenmiş) kullanıyordum.

Şimdi Windows 10 Pro mu yoksa yine performance Edition tarzı bir windowsmu kurmalıyım?

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar,

Yeni bir sistem topladım, elime geçmeden hangi Windows sürümünü kurmam gerektiği konusunda destek olabilir misiniz?

Daha önceki bilgisayarımda Windows 10 performance Edition (düzenlenmiş) kullanıyordum.

Şimdi Windows 10 Pro mu yoksa yine performance Edition tarzı bir windowsmu kurmalıyım?

Windows 10 home

Merhaba dostlar,

Windows 10 Home Single Language veya Windows 10 Home kur

Windows 10 Home Single Language veya Windows 10 Home kur

Home ve Pro arasındaki performans farkını gösterebilir misiniz? Yıllardır aynı muhabbet. Bilgisayarın bayağı bayağı eski değilse Home veya Pro kullanman senin performans deneyimini etkilemez.

Kaldı ki sorulan soru bu bile değil. Varsayılan mı yoksa custom ISO mu sorusu bu.

Ben de bunu anlamıyorum, bilen de yazıyor bilmeyen de.

Ne sorulmuş ne cevaplar gelmiş.

Ben şahsen kendi iso'mu düzenliyorum , tweakleri uyguluyorum, defenderi siliyorum, servislerden bazılarını kapatıyorum, sistem pamuk gibi oluyor.

Ben de bunu anlamıyorum, bilen de yazıyor bilmeyen de.

Ne sorulmuş ne cevaplar gelmiş.

Ben şahsen kendi iso'mu düzenliyorum , tweakleri uyguluyorum, defenderi siliyorum, servislerden bazılarını kapatıyorum, sistem pamuk gibi oluyor.
Evet hocam pamuk gibi olsun istiyorum bir yandan, pro'nun gereksiz ram kullanması gibi sorunların önüne geçiyor, bu yüzden performance edition kurmuştum daha önce yine onu kurayımmı diye kararsız kaldım

Edit: netten bulduğum hiç bir ISO'yu sorunsuz kullanamadım, her tarafından sorun fışkırıyor, tavsiye etmem.

Kendiniz düzenlerseniz çok fazla müdahale etmeyin ki fazla sorun çıkmasın, sonuçta kapalı kaynak yazılım, müdahaleyi sevmiyor.

Edit: netten bulduğum hiç bir ISO'yu sorunsuz kullanamadım, her tarafından sorun fışkırıyor, tavsiye etmem.

Kendiniz düzenlerseniz çok fazla müdahale etmeyin ki fazla sorun çıkmasın, sonuçta kapalı kaynak yazılım, müdahaleyi sevmiyor.
KingHaze var bu işi iyi yapıyor diye biliyorum, tabii detayını bilmiyorum , kendi düzenleme işini pek anlamıyorum

NTLite ile kendi isonuzu yapabilirsiniz. Uğraşmam diyorsanız da LTSC 2019 veya LTSC 2021 kurun, o da olmazsa Windows 10 S. L.

Yeni konular

Geri
Yukarı