En İyi Tarayıcıyı Seçiyoruz

En iyi tarayıcı hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    193
Microsoft Chromium Edge (Beta) kullanıyorum. Chrome'un iddiası bence Edge için de geçerli. Hızlı, sade ve güvenli. Bunlar dışında;
  1. Microsoft PlayReady DRM desteği ile Netflix ve benzeri DRM koruması kullanan streaming platformlarında 1080p/4K içerikleri sorunsuz oynatabiliyor. Microsoft tarayıcıları ve Safari dışında bu özellik diğer tarayıcılar için geçerli değil.
  2. Edge'de de Firefox'un eklediği özellik gibi dahili Tracking prevention mevcut. Katı ayarlarda bile gayet düzgün çalışıyor. Siteleri bozmuyor. Aşağıya örnek ekran görüntüsü de ekledim.
  3. Chromium tabanlı olduğu için flags özelleştirmelerini destekliyor. Şahsen, Edge tarayıcımda güvenlik, gizlilik ve performans konusunda özelleştirdiğim çok faydalı flags'ler mevcut.
  4. Microsoft Defender SmartScreen koruması mevcut.
  5. Chrome Web Store eklentilerini hiçbir 3. parti eklenti yüklemeden destekliyor.
  6. Tarayıcıyı kullanırken içimde bir şüphe olmuyor. Microsoft'a Çinli bir şirketin (Opera) tarayıcısından veya Google'dan daha fazla güveniyorum. Microsoft veri toplama konusunda Google'ın yanında sönük kalıyor.

Trackers.png

Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Microsoft Chromium Edge (Beta) kullanıyorum. Chrome'un iddiası bence Edge için de geçerli. Hızlı, sade ve güvenli. Bunlar dışında;
  1. Microsoft PlayReady DRM desteği ile Netflix ve benzeri DRM koruması kullanan streaming platformlarında 1080p/4K içerikleri sorunsuz oynatabiliyor. Microsoft tarayıcıları ve Safari dışında bu özellik diğer tarayıcılar için geçerli değil.
  2. Edge'de de Firefox gibi dahili Tracking prevention özelliği mevcut. Katı ayarlarda bile gayet düzgün çalışıyor. Siteleri bozmuyor. Aşağıya örnek ekran görüntüsü de ekledim.
  3. Chromium tabanlı olduğu için flags özelleştirmelerini destekliyor. Şahsen, Edge tarayıcımda güvenlik, gizlilik ve performans konusunda özelleştirdiğim çok faydalı flags'ler mevcut.
  4. Microsoft Defender SmartScreen koruması mevcut.
  5. Chrome Web Store eklentilerini hiçbir 3. parti eklenti yüklemeden destekliyor.
  6. Tarayıcıyı kullanırken içimde bir şüphe olmuyor. Microsoft'a Çinli bir şirketin (Opera) tarayıcısından veya Google'dan daha fazla güveniyorum. Microsoft veri toplama konusunda Google'ın yanında sönük kalıyor.

Eki Görüntüle 426952

Şu anda aklıma gelenler bunlar.
Edge Beta'yı ben de sevdim fakat hangi versiyonunu seçtiniz haftalık güncelleme alan mı günlük alan mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı