İnternet Tarayıcıları Karşılaştırması & Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorsunuz?

Sizce hangisi daha iyi?

• Google Chrome

Oy: 58 36,3%
  • Opera & Opera GX

Oy: 47 29,4%
  • Brave

Oy: 7 4,4%
  • Microsoft Internet Explorer

Oy: 0 0,0%
  • Chromium

Oy: 1 0,6%
  • Microsoft Edge -Old- & Microsoft Edge -New-

Oy: 25 15,6%
  • Vivaldi

Oy: 3 1,9%
  • Yandex

Oy: 6 3,8%
  • Mozilla Firefox

Oy: 12 7,5%
  • Comodo Dragon & Comodo IceDragon

Oy: 1 0,6%

• Oy verenlerin toplamı
    160
Bu sıralar Opera'nın eski yapımcılarının yaptığı Vivaldi'yi kullanıyorum. Oldukça beğendim, makyajsız Opera gibi duruyor ancak beni bayağı kazandı, tarayıcının esnekliği çok hoşuma gitti. Bir de Opera'da yan bar kaldırılabiliyordu ancak kaldırınca sitelerin bazıları doğru hizzalanamıyordu. Vivaldi'de böyle bir sorun yok, çünkü tarayıcı sitelere kendinin Google Chrome olduğunu söylüyor. :D.

Bir de Vivaldi'nin şifre kaydedicisi Google Chrome'daki ile tema aynı, eğer vivaldi Google şifre yöneticisi ile uyumluysa harika olur.

Vivaldi performansı nasıl peki? Kenar çubuğuna istedigimiz siteyi ekleme imkanı veriyormuş.

Ben eskiden Opera'yı sırf VPN'i kullanmak için indirmiştim. İlk başlarda iyiydi de sonraları VPN'de çoğu zaman yavaşlamalar meydana geldiğinden dolayı Chrome'a geri döndüm. Ayrıca Opera'da nadiren de olsa çökme meydana geliyordu. Chrome mağazasından yüzlerce eklenti ve VPN var, istediğim uygulamayı rahatça bulabiliyorum. Onun dışında Opera'nın tasarımı bir tık daha iyi gelmişti bana.

Yandex kullanıyorum. Garibim zaten kimsesiz kalmış, ilk işaretleyen ben oldum. Seviyorum kendisini, bırakmayı da düşünmüyorum.
Testi yaparken hazır indirmişken Yandex hesabı kurayım dedim.

Hatırlıyorumda, sanırım ortaokulda Yandex hesabı kurdurtmayı öğretmişti. Ben Yandex arka planıma Beşiktaş koyunca hoca bilgisayarımı kitlemişti.
-
Bu arada yaptığım test videosunda Vivaldi testini unutmuşum kusura bakmayın.

Son düzenleme:
@Turgineer, Slimjet veya Slim internet tarayıcılarını denedin mi? Onları da ekleyip karşılaştırma yapma fırsatın var mıdır? 🙂
Testte kullandığım tarayıcıların bazılarını silmiştim. Üstelik daha Brave tarayıcısına bile adam akıllı bakamadım. Test başka bilgisayarlarda başka sonuçlar verebilir ve %100 doğru olmayabilir.
1589298616909.png

1589298693160.png

Geri
Yukarı