En iyi termal macun hangisidir?

aytug0106

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar piyasadaki en iyi termal macunu bilen söyleyebilir mi, yurt içi yurt dışı fark etmez. Eskiden bir bilgisayar tamircisi laptopuma macunu sürerken Amerika'dan getirtiyorum internette yok falan diyordu. Bana da öyle bir çok iyi termal macun lazım.

Dizüstü bilgisayar işlemcisinde IHS olmadığından Kryonaut yerine Conductonaut daha iyi seçim olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olabilir ancak bazı riskleri göz önüne almak gerekiyor. Sıvı metal bir süre sonra bakırın yüzeyinde alaşım oluşturuyor. İletken olduğu için bileşenlere sıçrarsa bozma riski var. Ayrıca silmesi meşakkatli olabiliyor. Arkadaş tabii ki kendisi bilir ama bu riskleri de göz önünde bulundurmalı.

Olabilir ancak bazı riskleri göz önüne almak gerekiyor. Sıvı metal bir süre sonra bakırın yüzeyinde alaşım oluşturuyor. İletken olduğu için bileşenlere sıçrarsa bozma riski var. Ayrıca silmesi meşakkatli olabiliyor. Arkadaş tabii ki kendisi bilir ama bu riskleri de göz önünde bulundurmalı.

Riskleri ben düşünecek değilim. Konuda en iyisi dendiği için öyle yazdım ki öyle yani.

riskleri göz önüne al derken Kryonaut dan mı bahsediyorsun yani senin dediğin macun mu sıvı metal olan?

Bu sıvı metaller civa mı? Yoksa civa alaşımı mı? Saf civaysa ciddi zehirlenme riski oluşturur.

Ben şu anda Noctua NT-H1 kullanıyorum. İş görüyor.
Temel olarak Galyumdan oluşuyor. Normalde galyumun erime noktası 29 derece, yani 29 derece altında katı halde bulunuyor. Bu yüzden galyuma indiyum ve diğer bazı metaller katılarak erime noktası 0'ın altına düşürülüyor ve oda sıcaklığında sıvı kalıyor.

Riskleri göz önüne al derken Kryonaut'tan mı bahsediyorsun yani senin dediğin macun mu sıvı metal olan?
Kryonaut termal macun, Conductonaut sıvı metal. Conductonaut iletkenlik olarak çok daha iyidir ve laptoplarda normal macunlara göre 5-10 derece fark ettiği söyleniyor. Ancak yukarıda yazdığım bazı riskleri var. Bu riskleri göze alıyorsan sürebilirsin, muhtemelen birkaç derece düşürür ancak Kryonaut da çok iyi bir modeldir. İkisi de mevcut soğutma sisteminden maksimum verim almanı sağlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı