En iyi video düzenleme programı nedir?

Forxane

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Yeni yeni YouTube videoları çeken birisiyim. Şu anlık vlog ve birkaç oyun videosu çekmeyi planlıyorum. Fakat hangi ekipmanları almalıyım, hangi video editleme programlarını kullanmalıyım pek bir fikrim yok. Önerilerinizi bekliyorum bütçe sorun değil.

Tek bir program kullanmanı önermem sana tavsiyem 2 adet montaj programı kullanman, Movavi editör programı birçok şablon ile geliyor, Movavi popüler efektleri barındırıyor. Premiere Pro ise Movavi'ye nazaran daha kolay edit yapma kolaylığı sunuyor.

Selam. Yeni yeni YouTube videoları çeken birisiyim. Şu anlık vlog ve birkaç oyun videosu çekmeyi planlıyorum. Fakat hangi ekipmanları almalıyım, hangi video editleme programlarını kullanmalıyım pek bir fikrim yok. Önerilerinizi bekliyorum bütçe sorun değil.

Premiere veya Vegas demeyen en fazla düğün videosu birleştiriyordur.

Adobe Premiere Pro(lisanslı kullanıyorum), Vegas Pro(Artık Sony'e ait değil, Magix adında Alman bir firma aldı. Bununda lisansını almıştım indirimde), Avid Media Composer(Sektörde çalıştığım zamanlarda bunu kullanıyorduk)
Final Cut Pro X(Sadece Mac işletim sistemlerinde çalışıyor. Bir arkadaş kullanırken görmüştüm, programla haşır neşir olma fırsatım olmadı.)

Edit: Ücretsi olsun derseniz, DaVinci Resolve'a bakabilirsiniz; lakin sağlam bir donanım ihtiyacı olduğunuda unutmayın.

Son düzenleme:
En iyi diye bir şey yok programlarda. Neyi ne şekilde yapmak istediğin önemli.

Örneğin;
Sesli geçişlerin en ufak ayrıntısına kadar önemli olduğu bir proje için Sony Vegas
Basit arayüz, olabildiğince stabil sonuç alabilme için Premiere
Işıklı, yazılı, geçişli vb. birçok efektlerle dolu bir çalışma için After Effects
Mac işletim sistemi ise de Final Cut.

Daha profesyonel alanlarda veya animasyon çalışmalarında ise farklı programlar tercih etmelisiniz.

Merhabalar dostum, eğer sadece kurgu için ve birkaç efekt için istiyor isen Premiere Pro öneririm. İleride After Effects'e doğru kayabilirsin. Kurgunun yanında üst seviye editler yapabilirsin. Önemli olan yaratıcılığın ve programı ne kadar etkin kullanabildiğindir. Premiere ve AE kullanır iken plugin kullanmayı da unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı