En iyi Windows sürümü hangisidir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 varken hala neden 8.1?
Sebebi çok basit. Windows 10 Hantal yavaş sorunlu ve özürlü bir işletim sistemi. Arayüzünü falanını filanını geçtim sistemimde çift ssd, güçlü bir işlemci ddr4 ram olmasına rağmen bilgisayarım geç yanıt veriyor. Misal mp3'lerimi tarihe göre sıraladığımda Windows 10 da bu süre 10 saniye sürerken 8.1 de 1 saniye sürüyor. Birde Windows 10 un sebepsiz yere defalarca çökmesine şahit oldum. Arada başlat menüsü açılırken 3 4 saniye gecikmeli açılıyor ve gerçekten sinir bozucu bir durum. Harddisk kullanan sıradan bir kullanıcının Windows 8.1 ile Windows 10 arasında bir fark görmemesi doğal ama cidden performansı yüksek bir bilgisayar kullandığınız zaman aradaki farklar rahatsız edici boyutta. Defalarca Windows 10'a geçtim ama hantallığı yavaşlığı ve saçma sapan sorunları hiç bitmedi. Yerine adam akıllı bir işletim sistemi çıkana kadar bir daha asla Windows 10 kullanmam.

• Beğen
İfadeler: Web
Sebebi çok basit. Windows 10 Hantal yavaş sorunlu ve özürlü bir işletim sistemi. Arayüzünü falanını filanını geçtim sistemimde çift ssd, güçlü bir işlemci ddr4 ram olmasına rağmen bilgisayarım geç yanıt veriyor. Misal mp3'lerimi tarihe göre sıraladığımda Windows 10 da bu süre 10 saniye sürerken 8.1 de 1 saniye sürüyor. Birde Windows 10 un sebepsiz yere defalarca çökmesine şahit oldum. Arada başlat menüsü açılırken 3 4 saniye gecikmeli açılıyor ve gerçekten sinir bozucu bir durum. Harddisk kullanan sıradan bir kullanıcının Windows 8.1 ile Windows 10 arasında bir fark görmemesi doğal ama cidden performansı yüksek bir bilgisayar kullandığınız zaman aradaki farklar rahatsız edici boyutta. Defalarca Windows 10'a geçtim ama hantallığı yavaşlığı ve saçma sapan sorunları hiç bitmedi. Yerine adam akıllı bir işletim sistemi çıkana kadar bir daha asla Windows 10 kullanmam.
Hocam benim bilgisayarımda SSD yok. W10 kurulu. PC, 7-8 saniyede açılıyor. Söylediğiniz sıkıntıların bende hiçbiri yok. Acayip hızlı W10. W8.1 ise berbat bir sistem.

@KindOfEmre Yaşadığın sorunların hiçbirini SSD'li ve modern bir PC kullanmama rağmen yaşamadım. İşletim sisteminden değil de sizin bilgisayarda bir sıkıntı var anlaşılan. Şu dönemde Windows 10'dan altı başka sürümü kullanmak tamamen saçmalık. Dediklerinize katılmıyorum yani. Bence siz sıfırdan temiz kurulum yapın. Ayrıca hantal veya saçma sapan bir sorunları yok. Bir ev kullanıcısı olarak Windows 10'dan memnunum. Windows 10'dan başka işletim sisteminin çıkacağını da sanmıyorum. Çıksa bile hemen çıkmaz. Ayrıca Windows 10'un uzun süre güncelleştirmeye açık bir işletim sistemi olacağını düşünüyorum.

Zamanında XP, 7 çok sevildi. Ancak yıllara yenik düştü bu sistemler.

Arka planda sistemi yoran virüs bulaştırmış avel, suçu Windows 10'a atıyor. Gün geçtikçe neler görüyoruz.
Windows 10'da virüs bulaştırıyorsa 8.1'de ne yapacak? :D

Ben başka bir şey demiyorum arkadaş. Windows 10'a suç atacaklarına kendileri subjektif değil de objektif düşünseler keşke...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı