En iyi Windows sürümü nedir?

Windows 8.1'i yeni kurduysanız sistem arkada güncelleme indirdiği için CPU kullanımı artmış olabilir.

Evet sanırım o yüzden çok teşekkür ederim içim rahatladı çünkü 8.1 çok hafif bir de bir şey soracağım bir süre önce başka bir bilgisayara Windows 7 kurmuştum ve ekranda garip renkte çizgiler çıkıp ekran sadece sol köşede küçük bir şekilde çıkıyordu bunun çözümü nedir?

Görev Yöneticisi açılınca 100% CPU kullanımı gösterebilir. Sonra aniden normale dönüyor.

Evet.

Ekran kartından alakalı olabilir, ekran kartı sürücüsünü kurulmalıdır.

Fakat çoğu uygulama ekran küçük olduğu için çözünürlük hatası veriyordu ve açılmıyordu Driver Booster ile sürücüleri kursam çözülme ihtimali var mıdır?

Ekran kartından alakalı olabilir, ekran kartı sürücüsünü kurulmalıdır.

Hocam tüm güncellemeleri yaptım fakat hala %100 CPU diyor ne yapmam lazım belki çözülür diye isteğe bağlı güncellemeleride kuruyorum şu anda.

Son düzenleme:
En iyi derken? En iyisi sisteminle en uyumlu çalışandır. Benim için Pro sürümler hep en uyumlu ve en iyi oldular misal. Aynı şekilde W11 de çok iyi şu an. 2018 sonrası işlemcili ve ekran kartlı sistemin varsa W11'e geç bu arada.

Ayrıca Lite Windows 10 sürümlere de bakabilirsin. Yakında Windows 10 güncelleme desteği de kesilecek zaten.

En iyi derken? En iyisi sisteminle en uyumlu çalışandır. Benim için Pro sürümler hep en uyumlu ve en iyi oldular misal. Aynı şekilde W11 de çok iyi şu an. 2018 sonrası işlemcili ve ekran kartlı sistemin varsa W11'e geç bu arada.

Ayrıca Lite Windows 10 sürümlere de bakabilirsin. Yakında Windows 10 güncelleme desteği de kesilecek zaten.

Hocam benim bilgisayarım Windows 11 kaldırıyor ama ben Windows 11 kurmak istemiyorum Windows 10 Lite versiyonlarınada güvenemiyorum bu yüzden 8.1'e geçtim ama şu anda memnunum sice kalmalı mıyım?

Hocam benim bilgisayarım Windows 11 kaldırıyor ama ben Windows 11 kurmak istemiyorum Windows 10 Lite versiyonlarınada güvenemiyorum bu yüzden 8.1'e geçtim ama şu anda memnunum sice kalınır mı?

Performanslı ise, oyunlarda sorun çıkarmıyorsa ve sevdiysen kalabilirsin hocam ama 8.1 biraz eski olduğundan oyunlarda vs sorun çıkarabilir diye Windows 10 Lite sürümleri önerdim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    1 MB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    1 MB · Görüntüleme: 20
Hocam memnunum ama sistemime Windows 7 kursammı diye de aklımdan geçmiyor değil.

Sisteim bu.

Steam kullandığınızı gördüm. Windows 7 ve 8.1 için Steam 1 Ocak 2024'te desteği kesecek maalesef. Yoksa bende Windows 7 veya 8.1 kullanırdım. Windows 7, 8.1'e nazaran biraz eski olduğu için Steam düzgün çalışmayabilir.

Geri
Yukarı