En iyi Windows sürümü nedir?

Yani Windows 11 indirilebilir mi?

Evet, Windows 11 kullanılabilir. Kaynak tüketimi olarak Windows 10'a göre biraz daha azıcık fazla ama ayarları gayet akıcı. Windows Update yaparken donmuyor, her şey hızlı ve yeni nesil.

En iyi sürüm Windows 11 bence ama kullanırken önünüze gelen hizmeti kapatmanızı önermem çünkü ses menüsü açılmayabiliyor. Bildiğiniz tamamen gereksiz hizmetleri ve ayarları devre dışı bırakın. Yoksa beklenmedik hata alabilirsiniz, Windows 10 ile aynı hizmetler olsa bile farklı amacı olabiliyor.
Evet yanlış ayar kapamadım. Bazısı W11 sorunlu diyor ancak 1 yıl falan oldu kullanıyorum hiç sıkıntı olmadı.

En iyi sürüm Windows 11 bence ama kullanırken önünüze gelen hizmeti kapatmanızı önermem çünkü ses menüsü açılmayabiliyor. Bildiğiniz tamamen gereksiz hizmetleri ve ayarları devre dışı bırakın. Yoksa beklenmedik hata alabilirsiniz, Windows 10 ile aynı hizmetler olsa bile farklı amacı olabiliyor.

Hocam ben 21H2 kullanırken 2.2 RAM kullanimi vardı 22H2'ye geçtim 2 ay önce 1.9a düştü. Neden olabilir bir de widgetlar çok tuketiyordu W11 21h2'de şimdi 22H2'de widgetlar etki bile etmiyor.

@408157

Ben de merak ediyorum, ayrıca daha fazla sistem tüketme gibi bir durum olur mu?

Mem Reduct ile bellek boşaltarak gene kullanabilirsin.

Normal RAM kullanımı:

1657629903775.png

Bellek boşalttıktan sonra:

1657629933670.png

Hocam ben 21H2 kullanırken 2.2 RAM kullanimi vardı 22H2'ye geçtim 2 ay önce 1.9'a düştü. Neden olabilir? Bir de widget çok tuketiyordu W11 21h2'de şimdi widgetlar etki bile etmiyor.

@408157

Widget uygulamasını ben Revo Uninstaller ile kaldırdım. Bana göre gereksiz.

Windows 10, 11'de en son sürükle bırak özelliği yoktu ve insanlar 10'a göre daha fazla hatayla karşılaşıyordu. Şuan durumunu bilmiyorum ama bence 10 daha iyi.

Windows 10, 11'de en son sürükle bırak özelliği yoktu ve insanlar 10'a göre daha fazla hatayla karşılaşıyordu. Şu an durumunu bilmiyorum ama bence 10 daha iyi.

Sürükle bırak özelliği bana göre gerekli değil. Görev çubuğuna eklemek için, uygulamaya sağ tıklayarak görev çubuğuna sabitle diyerek ekleyebiliyorsun zaten. Olmazsa olmaz bir şey değil bana göre ama olması fena olmaz. Microsoft'un, Windows 10'u ağırlaştırmaya başladığını düşünüyorum Windows 11'e geçirtmek için.

Ben şahsen Windows 11 tavsiye etmiyorum daha stabil bir sürüm değil ben 11'i kullandım anakartımdaki jack girişinden ses alamamıştım bir güncellemeden sonra Wi-Fi ile 6Mbps'den fazla indirme göremiyordum ping problemi yaşıyordum oyundayken kulaklıktan hoparlöre geçmek istediğimde ses yine kulaklıktan geliyordu siyah sahnelerde arka planın piksel piksel gözükmesi bunun gibi sorunlar beni Windows 10'a geçmeye itti ve formatladıktan sonra bu türde sorunların hepsi ortadan kalktı.
Tavsiyem stabil olsun dersen Windows 10 kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı