En kaliteli arabalar Japon arabalarıdır

Kalite aslına göreceli bir kavram, daha doğrusu kişinin beklentileri ile doğru orantılıdır. Kimisi sessizlik ve konfor isterken kimisi motor gücü ve sürüş hissiyatına bakar.

Bende bu zamana kadar hep japon arabası kullandım, aldım. İlk arabam 96 model corolla sonrasında mitsubishi colt ve şimdide mitsubishi attrage kullanıyorum. Tamam konfor ve güç olmayabilir ama ülkemiz koşullarında maalesef 2.0 tempralar, 2.5 omegalar, 2.0 concordelerden sonra 1.7 flash, 1.6 şahin, tipo ve seat derken artık 1.2 hatta 0.9 arabalar almaya başladık. Neden? Çünkü hem yakıt fiyatları çok üst seviye arttı hemde bakım maaliyetleri ve araba fiyatları arttı.

Bu sebeple artık ülkemiz koşullarında en kaliteli arabalar japonlardır diyebiliriz :)

Not: Ben hem güç hem konfor hem güvenlik sebebiyle mercedes E ve S serisi tercih ederdim.

Japon arabaları motorlarının sağlamlığı ile ünlü olsalar da Lexus gibi premium markaları dışında normal sınıf için iç kısımda hiçte o paraya değecek malzemelere sahip değiller. Yakıt tüketimlerini düşünmeyecek olursak Kore arabaları Japon arabalarına karşı tercih edilesiler, içerisi daha kullanışlı. Sağlamlık olarak ise A ve B sınıfı her iki ülkede de direkt olarak teneke olmasına rağmen C'den sonra her iki tarafta 5 yıldızlar ile geliyorlar direkt olarak.

Neyse Genesis ve Sonata 2020'leri görmeden uzak doğu arabası almayın. (Sonata 2020 kıçı çok çirkin ama ön ve iç kısım güzel. Genesis G90 ise direkt olarak S-Class katili. :) )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Her iki kanalında içerikleri gayet güzel, tavsiye ederim.

1993 model BMW 520i sahibiyim. Motor döküm olduğundan ısıya dayanıklı; güzel bir bakım ve rektefiye ile birlikte milyonlarca kilometre yol yapabiliyor.
Dayanıklılık?
Kalite?
Ömür?
Bunların hepsi amaca yöneliktir ve her amacın bir aracı vardır.
Ben keyifciyim ağır takılırım müziğimi açarım yola yapışırım ve aracım görüldüğü gibi BMW'dir.
Arkadaşım seri-atak kullanmayı seviyor makas atar vs. kendisi Honda'cı.

Söylemek istediğim "EN" demek kolay değildir japon arabalarına. Aynı şey alman ve amerikan içinde geçerli.

Japon açarları her amacı karşılıyor gibi sanki :D.

C1782235-852F-495F-8BC3-7F23746B9A86.jpeg
D05FF1C3-125E-470B-9262-4AF50FBCBE79.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı