En kaliteli ucuz süt hangisi?

Daha önce bu sütlerin testlerini yapan birisinin yorumunu görmüştüm pınar, içim gibi süt markalarının testi geçemediğini söylüyordu oldukça kötü ve kalitesiz olduğunu yazmıştı ancak aradan yıllar geçti ve elimizde çok veri olduğunu zannetmiyorum. Bağımsız kurumların test yapıp yapmadığını araştırmak lazım.

İşlenmemiş süt yorumuna neden güldünüz hocam? En iyi süt taze işlenmemiş süttür.

En kalitesizi olmasın? 😅

Kötü bir anınız olmuş sanırım, herkesi birbirine karıştırmayın. O zaman sizin gittiğiniz kasap kötü diye tüm kasaplar kalitesiz olsun, marketlerden alalım. Nasıl fikir?

İşlenmemiş süt yorumuna neden güldünüz hocam? En iyi süt taze işlenmemiş süttür.

Kötü bir anınız olmuş sanırım, herkesi birbirine karıştırmayın. O zaman sizin gittiğiniz kasap kötü diye tüm kasaplar kalitesiz olsun, marketlerden alalım. Nasıl fikir?

Hayır, aksine. Köyden süt aldıktan sonra süzüp, kaynatıp sterilize edeceksiniz. Mis gibi oluyor. Marketten alınan o beyaz sıvı süt bile değil.

Çiğ süt bazı hastalıklara sebebiyet verebiliyor. Kaynatmak bütün hastalıkları önlemez özellikle viral olanlar için çözüm değil. Sterilize olduğunuda hiç zannetmiyorum.

Hayır, aksine. Köyden süt aldıktan sonra süzüp, kaynatıp sterilize edeceksiniz. Mis gibi oluyor. Marketten alınan o beyaz sıvı süt bile değil.

@simdigeldim İşine gelmedi arkadaşın, boş verin. Üstüne bir de beğenmedim atıp raporlamış. Böylelerinin forumda yeri yok. Daha ne içtiğini bilmiyor gelmiş burada bize ders veriyor.

Evet katılıyorum, biz de arada sırada böyle yapıyoruz. Tabi buraya gelen sütçü eskisi gibi sık gelmemeye başladı. Biz de bizim buranın meşhur süthanesinden alıyoruz artık. Yoğurt yapmak veya tatlıda kullanmak için. İçmelik süt ise Teksüt veya Migros, zaman zaman İçim tercih ediyoruz. Bazı arkadaşlar bu tarz köyden gelen sütleri onaylamamış e tabi onlar da haklı, her zaman kaynağını bilemiyorsunuz.

Çiğ süt bazı hastalıklara sebebiyet verebiliyor. Kaynatmak bütün hastalıkları önlemez özellikle viral olanlar için çözüm değil. Sterilize olduğunu da hiç zannetmiyorum.

Atalarının zamanında işlenmiş süt mü içiyorlardı? Onlar nasıl sağlıklı yaşadıysa biz de yaşarız merak etme. Saçma sapan kaynaklardan süte bahane uyduruyorlar hemen inanıyorsunuz. Süt kanser yapıyormuş içmeyelim o zaman? Ayrıca marketten alınan sütle yoğurt vesaire olmuyor. Benim ailem senelerdir doğal süt içmiş. Gayet de uzun ömürlüler. Marketten alınan sütle doğal sütün farkını anlayabiliyorsun zaten. Market sütü sadece normal içmek için vs. kullanılır. Doğal sütü her şeyde kullanıp tüketebilirsin.

Çiğ süt bazı hastalıklara sebebiyet verebiliyor. Kaynatmak bütün hastalıkları önlemez özellikle viral olanlar için çözüm değil. Sterilize olduğunuda hiç zannetmiyorum.
Viral hastalıklar için UHT yöntemi de işe yaramıyor bildiğim kadarıyla. UHT sütteki bütün mikroorganizmaları öldürür, içtiğiniz şey beyaz bir sıvıdır sadece.

Atalarının zamanında işlenmiş süt mü içiyorlardı? Onlar nasıl sağlıklı yaşadıysa biz de yaşarız merak etme. Saçma sapan kaynaklardan süte bahane uyduruyorlar hemen inanıyorsunuz. Süt kanser yapıyormuş içmeyelim o zaman? Ayrıca marketten alınan sütle yoğurt vesaire olmuyor. Benim ailem senelerdir doğal süt içmiş. Gayet de uzun ömürlüler. Marketten alınan sütle doğal sütün farkını anlayabiliyorsun zaten. Market sütü sadece normal içmek için vs. kullanılır. Doğal sütü her şeyde kullanıp tüketebilirsin.

Sana atalarının sağlıklı yaşadığını düşündüren şey nedir? Dünya nüfusu tıbbın gelişmesiyle özellikle aşının ortaya çıkmasıyla artışa geçti daha önceleri insanlar çok fazla çocuk yapıyordu hatta dedelerinize bakarsanız 7-10 kardeş olması muhtemel, sebebi çok fazla ve erken ölümlerin olması şimdi ise ortalama 2-3 çocuk olmasına rağmen artış çok daha büyük.
Sonuç olarak "doğal" veya "organik" adı altında kalitesiz ve sağlıksız ürünler tüketiyorsunuz.

@simdigeldim İşine gelmedi arkadaşın, boş verin. Üstüne bir de beğenmedim atıp raporlamış. Böylelerinin forumda yeri yok. Daha ne içtiğini bilmiyor gelmiş burada bize ders veriyor.

İşime gelmedi mi? Süt satıcısı falan değilim yanlış bilgi gördüm raporladım. Ufak bir Google aramasıyla çiğ sütün ne tür hastalıklara yol açacağını görebilirsin. Ondan sonra gelip ne içtiğini bildiğini iddia edersin. Haklısın forumda benim gibilerin yeri yok bu yüzden kaliteli bir yer değil.

Sana atalarının sağlıklı yaşadığını düşündüren şey nedir? Dünya nüfusu tıbbın gelişmesiyle özellikle aşının ortaya çıkmasıyla artışa geçti daha önceleri insanlar çok fazla çocuk yapıyordu hatta dedelerinize bakarsanız 7-10 kardeş olması muhtemel, sebebi çok fazla ve erken ölümlerin olması şimdi ise ortalama 2-3 çocuk olmasına rağmen artış çok daha büyük.
Sonuç olarak "doğal" veya "organik" adı altında kalitesiz ve sağlıksız ürünler tüketiyorsunuz.

İşime gelmedi mi? Süt satıcısı falan değilim yanlış bilgi gördüm raporladım. Ufak bir Google aramasıyla çiğ sütün ne tür hastalıklara yol açacağını görebilirsin. Ondan sonra gelip ne içtiğini bildiğini iddia edersin. Haklısın forumda benim gibilerin yeri yok bu yüzden kaliteli bir yer değil.

Tamam dostum senin kalitesiz dediğin sütler gözümün önünde sağılıyor merak etme. Erken yaşta ölümden bahsediyorsun babaannem her zaman normal süt içti 100 yaşına kadar yaşadı. Ayrıca erken yaşta ölümü sadece süte bağlaman çok mantıksız. Eskiden tıp ne kadar ileriydi mesela onu da hesaba kat. Sadece sütten mi oldu erken ölümler? Sağlıksız falansa sen içme burada boşuna kötüleme. Marketteki sütlerinin içinde banyo yapıyorlar, biz haberimiz olmadan lıkır lıkır içiyoruz. Market sütünün içine farklı bir şey koyulmadığına kanıt sun desem bir şey söylemezsin. Market sütü doğal sütten daha sağlıklı değildir. Eğer öyle düşünüyorsan kanıtla.

Ayrıca nedense ettiğin rapor yanlış bilgi saymadı yorumumu? Demek ki doğru bulmuş moderatörler. Bu mantıkla devam etmemeni öneririm. Google'da yazan her şeye inanıyorsan işin zor. Google'a öksürüyorum baş ağrım var yazıyorsun kanser olma ihtimalin var diyor gelmişsin ufak araştırma diyorsun. Süte olumsuz yorum yapanların çoğu vejetaryen ve bizim de öyle olmamızı istiyor. Siz de hemen inanıyorsunuz. Zaten eğer zararlıysa bile zararımı organik sütten alayım. Yediğin içtiğin şeylerin neredeyse hepsinde kansere, diyabete yol açıcı o kadar madde var ki say say bitmez. Organik süt zarar verse ne olur? En basitinden dışarıdan aldığımız işlenmiş gıdalar ne kadar sağlıklı?

Geri
Yukarı