Rehber En Kapsamlı Windows Hızlandırma

Ayarlara gir her başlığı oku ve işine yaramayan her şeyi kapat demekten farksız buldum. Mantık da şöyle, ekstra yapılan her işlem ya da görsellik gibi görevler işlemci-RAM-ekran kartı kullanımında artıştır.

Akıllı depolama bilgisayarı hızlandırmıyor.
Msconfig'te sistem hizmetlerini gizlemek performans artışı sağlamaz, görsel olarak yanlış ayar yapılmasın diye yapıyoruz.
Dahası sanal bellekte artış performans arttırmaz, Windows ayarlıyor.

Reg ayarlarına ise hiç girilmemiş. Rehber yanlış bilgilerle dolu ve hızlandırmaya katkısı ilk cümledeki yaptığımı yapmanızla aynı olur, en azından gereksiz işlemler yapmazsınız.

PowerShell'den kaldırılan hizmetleri geri nasıl yükleyebiliriz?

Hizmet değil, uygulama onlar. Bunu yazarsan tüm Windows uygulamaları yüklenir.

Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Hizmet değil, uygulama onlar. Bunu yazarsan tüm Windows uygulamaları yüklenir.

Kod:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
bu hatayı aldım hocam

Dosya Ekleri

• hata.PNG
    hata.PNG
    19,8 KB · Görüntüleme: 19
Bu hatayı aldım hocam.

Yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor PowerShell'i.

Not: Bu komut bazen çalışmıyor ve hata veriyor. Bir sürü sebebi var. Özellikle appx hizmeti çalışmazsa hata verebiliyor. Bazı Microsoft Store ve Windows installer gibi hizmetlerin çalışması gerekiyor.

Yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor PowerShell'i.

Not: Bu komut bazen çalışmıyor ve hata veriyor. Bir sürü sebebi var. Özellikle appx hizmeti çalışmazsa hata verebiliyor. Bazı Microsoft Store ve Windows installer gibi hizmetlerin çalışması gerekiyor.
yönetici olarak çalıştırınca hallettim teşekkürler.

Geri
Yukarı