En kolay Linux hangisi?

Kedi Yumak

Centipat
Yer
Çorlu
Daha fazla  
Merhabalar, ben şu an Linux kurmak istiyorum en kolay ve oyun oynamak için olan Linux hangisidir?

MacOS görünümü vermek istiyorum ve Ubuntu kurmayı dusunuyorum.

Ben macOS görünümünü en iyi Mint ile verdim. KDE de widget sabitleyememiştim o yüzden onda yapmadım. Ubuntu'nun da GNOME menüsü bazen hantallaşıyordu ondan dolayı Mint ile yaptım.
Mint Cinnamon idi lakin Global Menü desteği yok. Bu arada Linux ta oyunu pek tavsiye etmem LoL ü denemiştim ve normalde 120 fps alırken 60'a sabitleyince Linux ta anca oluyordu. Hollow Knight tarzı oyunları iyi performans vermişti. Boot splash işaretini de yapın isterseniz :)
Screenshot from 2020-05-13 10-19-06.png
Screenshot from 2020-05-13 10-19-19.png

Merhabalar, ben şu an Linux kurmak istiyorum en kolay ve oyun oynamak için olan Linux hangisidir?

macOS görünümü vermek istiyorum ve Ubuntu kurmayı dusunuyorum.

Bilinen dağıtımlar kolaydır. Oyun için SteamOS´u tavsiye ederim. Valve´in geliştirdiği ve Steam´in kendi içinde yüklü geldiği bir dağıtım. Ancak Steam´i istediğiniz bütün dağıtımlara da kurabilirsiniz. macOS´a benzeyen bir dağıtım olarak elementary OS´u tavsiye ederim.

Bilinen dağıtımlar kolaydır. Oyun için SteamOS´u tavsiye ederim. Valve´in geliştirdiği ve Steam´in kendi içinde yüklü geldiği bir dağıtım. Ancak Steam´i istediğiniz bütün dağıtımlara da kurabilirsiniz. macOS´a benzeyen bir dağıtım olarak elementary OS´u tavsiye ederim.
Hocam hayatımda kullandığım en kötü işletim sistemlerinden biri SteamOS diyebilirim. Valve'nin kendisi bile pek kullanmadığından eminim. Minimum RAM gereksinimi bile 4 GB olarak belirlenmiş.

Geri
Yukarı