En kolay matematik problemlerini çözemiyorum

Arkadaşlar mesela şu 2.soru gibi (toplama çıkarma falan biliyoz o kadar değil :d )

Matematiğin zaten tamamı mantık hocam, o zaman direk matematiği yapamıyorsunuz demektir. Matematikte mantık olmadan işlem yapamazsınız.

Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• 4-dogal-sayi-problemleri-2020.jpg
    4-dogal-sayi-problemleri-2020.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 105
@Rowaulf Adam akıllı oturup baştan başlayacaksın, toplama-çıkarma,bölme-çarpma böyle böyle yaparak. Orta okul seviyesi ve sonra lise seviyesine geçeceksin hocam.

@192005HQ Bırak arkadaş durumuna üzülmüş, çalışmak istiyor engel olma. Sen yapamıyorsan herkes yapamıyor diye bakma şu olaya.

çok cabalarsan olur istemiyorsan olmaz benimde kötü temelden deği ortaokuldan beri kötü ama bir 30 50 alıyom sınavlardan lgs dende zaten 6 tane soru yaptım 4 ü doğru çıktı.

Hiç umurumda değil benim matematik bize öğretiyorlar ama ileride nerede lazım olacak bize bunlar?

Kafamı yormak istemiyorum desene dostum sen şuna, kafasını yoran adamın sınavdan düşük alma ihtimali yok.

Sevmiyorum ve matematiğe de çalışmıyorum ama bir şekilde geçiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@192005HQ Hayatımda senin kadar cahil adam görmedim, zaten hayatın matematik. Matematik boş bir şey değildir en ufak işte bile lazım olacak sana. Örneği bakkalda gidip adamın sana kaç lira verdiğini hesaplayamayacaksan yaşama.

Yeni konular

Geri
Yukarı