En Kolay OS X Yosemite 10.10 Kurulumu Hazırlama Rehberi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
upload_2014-6-11_23-22-40.png

upload_2014-6-11_23-22-49.png

Ön Bilgiler:

Öncelikle acemi kullanıclar için:

Hackintosh Nedir ?

Gerekenler:

1- En az 8 GB ve üzeri olan bir usb flash bellek.
2- OS X yüklü bir gerçek bilgisayar.
3- OS X 10.10 Yosemite
4- Vereceğim dosya: http://www.mediafire.com/download/la5fbt1fcr9oh7x/Boot_USB_OS_X_Yosemite_(Chameleon).zip
5- Anlatımı uygulamak.

Anlatım:

1- Installer OS X Yosemite.app dosyanızın adını; Install OS X Mavericks.app olarak değiştirip; kopyalayın ve "Uygulamalar" konumuna yapıştırın.

2- Elinizde bulunan usb flash diski; Disk İzlencesi (Utility) ile GUID Disk Tablosu olarak OS X Genişletilmiş (Extended) (Günlüklü (Journaled) ) biçimini seçerek sil butonuna tıklayın.

3- Verdiğim dosyayı arşivden çift tıklarayak çıkarın ve çıkan dosyayı çift tıklayıp çalıştırın.

4- Devam et butonuna tıklayın:
1.jpg

5- Yükleme yerini/konumunu değiştir butonuna tıklayıp, USB diskinizi seçin ve devam et butonuna tıklayıp; yükle butonuna basın. (Şifrenizi girip tamam butonuna tıklayın ve işlem tamamlana kadar bekleyin.)
2.jpg

6- Hazır:
3.png

7- Kurulum için gerekli kod:
npci=0x3000 PciRoot=1 kext-dev-mode=1 GraphicsEnabler=Yes

Sonuç:
yosemite-hakk%C4%B1nda-jpg.4370

Önemli: OS X Yosemite 10.10 Kurulum Sonrası Rehberi | Technopat Sosyal

Saygılar;
KemalALKIN

Son düzenleme:
Resimleri kendi bilgisayarımdan aktaracaktım, lakin boyut hatası verdi ve sizleri bu yeni yöntemden mahrum bırakmamak için hemen ekledim. Kendime de hazırladım bununla. Yarın kurulum yapacağım. Artık yatmam lazım :). Kursum var malumunuz :).

Düzenleme: Kurulum için gerekli kod: npci=0x3000 PciRoot=1 kext-dev-mode=1 GraphicsEnabler=Yes

Son düzenleme:
Performans, görsellik ... nasıl ? Özellikle Safari hızı kullanışsallağı Mavericks'ten fazla mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı ancak şu an daha deneme sürümü olduğu için; pek önermem (sürekli kullanım için).

Üstat çok güzel bir anlatım olmuş. Akşam evde deneyeceğim. Sonuçları yazarım.
Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Kemal hocam var olan osx üzerine kurabilir miyiz? Diğerini silmeden mi kurmalıyız? Birde mbr yaması ekliyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı