En Kolay OS X Yosemite 10.10 Kurulumu Hazırlama Rehberi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
upload_2014-6-11_23-22-40.png

upload_2014-6-11_23-22-49.png

Ön Bilgiler:

Öncelikle acemi kullanıclar için:

Hackintosh Nedir ?

Gerekenler:

1- En az 8 GB ve üzeri olan bir usb flash bellek.
2- OS X yüklü bir gerçek bilgisayar.
3- OS X 10.10 Yosemite
4- Vereceğim dosya: http://www.mediafire.com/download/la5fbt1fcr9oh7x/Boot_USB_OS_X_Yosemite_(Chameleon).zip
5- Anlatımı uygulamak.

Anlatım:

1- Installer OS X Yosemite.app dosyanızın adını; Install OS X Mavericks.app olarak değiştirip; kopyalayın ve "Uygulamalar" konumuna yapıştırın.

2- Elinizde bulunan usb flash diski; Disk İzlencesi (Utility) ile GUID Disk Tablosu olarak OS X Genişletilmiş (Extended) (Günlüklü (Journaled) ) biçimini seçerek sil butonuna tıklayın.

3- Verdiğim dosyayı arşivden çift tıklarayak çıkarın ve çıkan dosyayı çift tıklayıp çalıştırın.

4- Devam et butonuna tıklayın:
1.jpg

5- Yükleme yerini/konumunu değiştir butonuna tıklayıp, USB diskinizi seçin ve devam et butonuna tıklayıp; yükle butonuna basın. (Şifrenizi girip tamam butonuna tıklayın ve işlem tamamlana kadar bekleyin.)
2.jpg

6- Hazır:
3.png

7- Kurulum için gerekli kod:
npci=0x3000 PciRoot=1 kext-dev-mode=1 GraphicsEnabler=Yes

Sonuç:
yosemite-hakk%C4%B1nda-jpg.4370

Önemli: OS X Yosemite 10.10 Kurulum Sonrası Rehberi | Technopat Sosyal

Saygılar;
KemalALKIN

Son düzenleme:
Kardeşim güzel rehber olmuş. Benim gibiler için çok ideal. Yalnız os x yüklü pc neerden bulacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış linkten indirmişim düzeldi...

Kemal kardeşim diğer konu çözüldü olarak işaretlendiği için buraya yazmak zorunda kalıyorum. HDD sorununu çözmüştüm. Neyseki kurulumuda çözdüm. Su an güncelleme işlemini yapıyorum. Ekran kartı tanımıyor su an ses kartıda öyle. Güncelleme sonrası bakacağız artık.

Kemal hocam teşekkürler. Bu anlatım işe yaramadı ama önceki rehberinize göre yaptım şu an sorunsuz kullanıyorum. Birde ilginç bir durum var. FakeSMC.kext sistem bilgilerinde yüklenmedi olarak görülmesine rağmen sistem ilk seferde açıldı. Belkide clover kullandığım için olmuştur. ses ve usb kextlerini yükledikten sonra o da yüklendi olarak gözüküyor. Sistemin hızı çok güzel mavericks kullanırken olan takılmalarda bunda pek yok sadece bildirim paneli ilk açılışta kasıyor. Açıkçası ilk defa bu kadar sorunsuz bir kurulum yaptım. Tekrar teşekkürler.

"2- OS X yüklü bir gerçek bilgisayar" derken orjinal mac bilgisayardan mı bahsediyorsunuz yoksa hackintosh herhangi bir makine olabilir mi?

@Ahmet Usun
Yöntem hackintosh için ve kurulum sonrası kurulu olan OS X bize lazım. Yani silmeden duracak bir hackintosh gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı