En komik anılarınız

Bunu şimdi gördüm, çok epik bir fotoymuş.
Güç seninle olsun.
dechtrb-8385d79f-8b30-46c7-8647-53082d72433a.jpg

7 ay önce bir muhabbet kuşu almıştık. Bu süreden 4 ay sonra filan annem kafesinin temizliğini yapacakmış. Genel olarak bizi çağırır biz kuşu alır odamızda salardık. Annem de balkona çıkıp orada kafesi daha rahat temizlerim diye düşünmüş. Yapacağı şey ise altlığını hızlıca çıkarıp sadece kafesin telleri kalacak. Tabi kuşumuz kaçmaya niyetli olduğu için annem daha azıcık aralık vermişken direkt kaçmış.

Annem o anda abimi çağırmıştı. Ben ise klasik ödev filan soracaktır diye umursamıyorum oyunuma devam ediyorum. Sonra baktım bağırmalar filan geliyor "Ne oluyor?" diye içeriye girdim. Sonradan kuşun kaçtığını anladım. Terliğimi alıp aşağıya koştuk abimle birlikte. Abim telefondan annemle konuşuyor, annem kuşun nerede olduğunu balkondan söylüyor. 2 site öteye gitmiş manyak kuş.

Koştuk çocuktan kapıyı açmasını rica ettik, çocuk açtı. Baktık ağacın üstünde saf saf duruyor. Elimizi uzattık almaya çalışıyoruz. Kuş abimin saçına kondu. Bizde elimize alalım, sonra hızlıca elimizle kaparız diye düşünüyoruz. Elimize gelmeden geri uçtu ve başka bir siteye geçti. Ben imkansız olarak düşünüyorum tabi ki. Siteden çıktık diğer siteye geçelim dedik. Baktık sitenin giriş kapısı uzakta, annemler filan tekrar aynı siteye geldiğini söylüyor. Geri döndük açmalarını rica ettik. Duymadılar. Bir daha seslendik bu seferde "Hayır." diye cevap geldi. Sonra bir tane erkek 7-8 yaşlarında bir çocuğu bulduk ona sorduk. Konuyu özet geçtik çocuk kapıyı açtı.

Bakıyoruz kuş nerede bulamıyoruz. Sonra belki arkadaki ağaçlara kaçmıştır diye oraya baktık. Göremiyoruz. Sonra kapıyı açan çocuk kuşu işaret etti. Çocuğun boyu 1 metre abimin göremediği kuşu çocuk görüyor. Bizde elimizi uzatıyoruz diğer ağaca kaçıyor. O sırada aklımıza yemi geldi. Sonuçta bize gelmezse yeme gelir. Fakat elimizde yem yok. Babam akıl edip yem getirmiş. Kuşa yaklaştırdık. Hemen atlayıp yemi yemeye başladı. Sonra biraz açık bir alana getirdik. Abime söylüyorum yavaş bir şekilde elini yaklaştır filan. Abim kuşu öyle bir hızla tuttu ki kuş ezilir yani o derece. Sonra kuş kaçamadan yakalayabildi. Kuşu zarar gelmeyecek ama kaçamayacağı bir şekilde tutuyor.

Biz bu şekilde kuşu eve getirdik, sevdik ama hala daha nasıl kaçtığını bilmiyoruz. Anneme soruyoruz "Güneşlenir hem de kafesini temizlerim diye düşündüm." diyor. Komik mi değil mi tartışılır ama anlatmak istedim :D.

Yeni fark ediyorum, konu zaten benimmiş :D.

Geri
Yukarı