En Performanslı İşletim Sistemi (BF3 için)

O zaman Windows 10 :). Ayrıca Oyun Modu ile FPS artıyor.

Peki benim sistemimde bile işe yarar mı? Çünkü sistemimin gerçekten yetersiz olduğunu düşünmeye başladım. Başka forumlarda çok daha düşük sistemlerle benden kat kat fazla FPS alıyorlar ama ben droplarla düşük FPS'lerle oynuyorum.

Peki benim sistemimde bile işe yarar mı? Çünkü sistemimin gerçekten yetersiz olduğunu düşünmeye başladım. Başka forumlarda çok daha düşük sistemlerle benden kat kat fazla FPS alıyorlar ama ben droplarla düşük FPS'lerle oynuyorum.
O sistemle nasıl düşük FPS alıyorsunuz? 12 yıllık kasam en düşükte rahat oynatmıştı. V-SYNC falan açmıyorsun değil mİ?

O sistemle nasıl düşük FPS alıyorsunuz? 12 yıllık kasam en düşükte rahat oynatmıştı. V-Sync falan açmıyorsun değil mİ?

Vallaha ben de pek anlamadım Online oynuyorum 64 kişilik serverde. Acaba ondan dolayımı diyeceğim Rainbow Six Siege Low'da 80FPS altına dahi düşmüyorum.
O sistemle nasıl düşük FPS alıyorsunuz? 12 yıllık kasam en düşükte rahat oynatmıştı. V-SYNC falan açmıyorsun değil mİ?
V-SYNC kapalı.

O işlemciyle darboğaz olacağını pek sanmıyorum. Sıcaklıklar nasıl?

Sıcaklıklar şöyle işlemci 40'ı görmüyor bile. Ekran kartı maksimum 60'ı gördüm.HDD 40 derece civarında. Bir de şöyle bir sorunum var.Harddiskimi HD Tune ile tarama yapınca Healt kısmında 2 yerde warning yazdığını gördüm. Diğer kısımda her yer yeşildi ve dosya kopyalarken, atarken vs. hızı maksimum 25MB oluyor. Kısacası 2008'den kalma biraz sorunlu bir HDD olduğu için kasıyor olabilir mi?

Sıcaklıklar şöyle işlemci 40'ı görmüyor bile. Ekran kartı maksimum 60'ı gördüm.HDD 40 derece civarında. Bir de şöyle bir sorunum var.Harddiskimi HD Tune ile tarama yapınca Healt kısmında 2 yerde warning yazdığını gördüm. Diğer kısımda her yer yeşildi ve dosya kopyalarken, atarken vs. hızı maksimum 25MB oluyor. Kısacası 2008'den kalma biraz sorunlu bir HDD olduğu için kasıyor olabilir mi?
Bence sorun HDD'de olabilir hocam. Yani başka bir sıkıntı göremedim ben. İsterseniz bununla ilgili yeni konu açabilirsiniz emin olmak adına. Bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Bence sorun HDD'de olabilir hocam. Yani başka bir sıkıntı göremedim ben. İsterseniz bununla ilgili yeni konu açabilirsiniz emin olmak adına. Bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Çok teşekkür ederim. SSD sipariş etmiştim çarsamba günü falan gelir herhalde. Gelince sonucu unutmazsam yazarım buraya.

@Penaldo Kıymetli dostum işletim sistemi eskisi kadar pek bir önemi kalmadı. İşletim sisteminden performans almak istiyorsan genel olarak tabir edilen sıkıntısız "lite, sade" sürümü bulmalısın, yada bu işlemleri kendin yapmalısın. Ntlite, dism++ vb türev yazılımlarla uğraşmış biri olarak söylüyorum.

Kullanacağın işletim sistemine sadece "gerekli" güncellemeleri entegre edip, gereksiz güncellemeleri ve özellikleri kapatırsan çok daha fazla verim alırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı