En performanslı işletim sistemi nedir?

DeletedAccount

Centipat
Evet arkadaşlar sorum başlıktaki gibi iyi bir bilgisayarım yok. Altta bulunan sisteme sahibim. Sizce hangi işletim sistemini kullanmalıyım? Uzun süre Windows 10 kullandım lakin Windows 8.1'in çok daha performanslı olduğunu öğrenince ona geçtim. Windows 10'un daha güncel ve güvenli olduğunu göz önünde bulunarak ve artı olarak performans istediğim için Windows 10 1511 sürümüne geçiş yaptım. Bu sürümde ise bazı driver sorunları yaşıyorum. Sizden istediğim bana en performanslı ve güvenli işletim sistemini önermeniz. Cevaplarınızı bekliyorum.

i7-4510U / GT 840M / AFOX 240GB SSD / 8GB DDR3 1600MHZ RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana en iyisi o sadece Chrome var gereksiz bir şey de yok.
Anlaşıldı. Sen beni çıldırtmaya çalışıyorsun. Son kez anlatıyorum güzel oku. Ben Windows 10'dan oyun da oynarım, internette de gezerim, Render da yaparım. Ben Windows 7'de de bunları yapabilirim. Windows 10'un artıları; daha güncel ve daha fazla FPS vermesi vs. sayılabilir. Windows 7'ninkiler ise arka planda boş hiçbir uygulamanın çalışmaması sayılabilir. Ben de diyorum ki: Oyunlarda FPS kaybı, destek olmaması, Driver sorunları vb. olmasaydı; Windows 7 daha ferah bir deneyim sunuyordu. Sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum. Win7 sade ve her uygulama yanında gelmiyor. Seni daha özgür bırakıyor. W7'de Spotify istersen kendin indir, Skype istersen kendin indir. W10'da bunlar yanında geliyor ve kullanmıyorsan boşu boşuna yer kaplıyorlar. Ben Chrome OS kullanmıyorum, bilgisayardan oyun oynayan birisiyim. GNU/Linux kullanacaksam da Kubuntu kullanırdım. Hatta kullandım da ve çok güzeldi.
Eki Görüntüle 822215

Merhaba hocam bende aynı şekilde 20H2 sürümünü kurdum ve metro uygulamalarını kaldırdım, gereksiz servisleri de kapattım. Fakat hale RAM kullanımı düşmedi. Vaktiniz varsa yaptığınız işlemleri anlatabilme şansınız var mı?
O RAM kullanımı normal.

Duruma göre değişir render falan işleri için macOS oyun falan için Windows ben tüm sistemde kontrol istiyorum özelleştirme yaparım diyorsan bu durumda Linux ayrıca ileryen 5-6 yıl içinde Linux daha çok gelişerek iyi bir deneyim sunar ama Windows tökezlediği anda herkes Linux kullanacaktır.

O zaman neden oyun hizmetlerine gereksiz diyorsun. Ve konu kilitlenmeli.
Sen Google'da gezerken arkada boşu boşuna Camtasia Studio açıyor musun? Nasıl bir mantık bu? Oyun oynamazken hiçbir oyun uygulaması programı istemiyorum. Oyun oynarken açılabilirler.

Eki Görüntüle 822215

Merhaba hocam bende aynı şekilde 20H2 sürümünü kurdum ve metro uygulamalarını kaldırdım, gereksiz servisleri de kapattım. Fakat hale RAM kullanımı düşmedi. Vaktiniz varsa yaptığınız işlemleri anlatabilme şansınız var mı?
Dostum PC'deki RAM miktarı arttıkça kullanımda artıyor bende 6 GB olduğundan daha az 2 GB RAM olsaydı 0,8 olacaktı mesela.

Geri
Yukarı