En performanslı RTX 3080 hangisi?

Yorum yapanlara teşekkür ederim. FPS olarak karşılaştırmak yerine soğutma ve ısı değerlerini kıyaslamak denildiği gibi daha mantıklı sanırım. Sorumu şu şekilde toparlayabilirim sanırım. Hangi kartın soğutması daha iyi bunu merak ediyorum.
Örnek olarak: Cyberpunk 2077 ya da Assasin Creed Valhalla düşünelim. İkisinde de ultra ayarlar açıkken hangi kartta daha az gürültü gelir acaba? En merak ettiğim bu sanırım. Bunu kıyaslayan bir kanal ya da sayfa bulamadım ne yazık ki.

Başlıkta belirttiğim gibi markaların RTX 3080 modellerini kıyaslamak istiyorum. Soğutma(fan hızı), FPS, sıcaklık ve RGB karşılaştırması yapacağım. Değerlerini kıyaslamak istiyorum. Aradığımda sadece belirli modellerin kıyaslaması var. Tam olarak kıyaslamalarını hangi siteden bulabilirim?

Kıyaslanacak modeller:
-MSI RTX 3080 Ventus 3X OC.
-MSI RTX 3080 Gaming X Trio 10G.
-MSI RTX 3080 suprim X 10G.
-ASUS RTX 3080 TUF OC.
-ASUS RTX ROG STRIX 3080 OC.
-Gigabyte Aorus RTX 3080 Xtreme 10G.
-Gigabyte Aorus RTX 3080 Master 10G.
-Gigabyte RTX 3080 Gaming OC 10G.
Zotagıda göz ardı etme derim.

Aorus Xtreme en iyisi diye biliyorum, 4 slot kalınlığında bir soğutmaya sahip.

6 Tane girişi var, 3 tane DP 3 tane HDMI.

ROG STRIX modeli OC modunda 1740 MHz, Aorus Xtreme ise 1900 MHz.

Emin misiniz? 3080 modelleri arasinda en fazla OC'li gelen ekran karti ROG STRIX. Kanit video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
OC modunda 1740MHz olmasinin imkani yok.
Ve 4 FPS'lik bir fark atiyor.
Al bir de sana “aourus Extreme”

@Hangottom

Tamam kendinizi rezil ediyorsunuz? Referans kart 1710MHz ise ROG STRIX nasil 1700MHz civarlarinda olsun? Attigim videoyu izlediniz mi? ROG STRIX Extreme modelinden daha fazla FPS veriyor ve daha fazla overclocklu geliyor.

Kanit video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O videoda 3080'in 3090 ile karşılaştırılması dışında bir sorun yok.

Geri
Yukarı