En sevdiğiniz burç nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burçlara inanan bir insandan daha akıllı olduğumu düşünüyorum. İyi Sosyaller.

Neyini rapor ettin acaba? Yediremedin mi?

Ben rapor atmadım. Ayrıca burç ile zeka testi ölçmeniz çok büyük yetenek tebrik ederim hulk bey...

Ben rapor atmadım. Ayrıca burç ile zeka testi ölçmeniz çok büyük yetenek tebrik ederim hulk bey...

Ben attım rapor :D çünkü hakaret ediyordu. Herkese saygımız olmak zorunda.

Ben attım rapor :D çünkü hakaret ediyordu. Herkese saygımız olmak zorunda.

Forum kullanmayı bilmiyorlar. Konu ile alakasız yorumlar ve hepsi aynı şey :D Sanırım puan kasmak için.

Burçlardan da burçlara takıntılı insanlardan da nefret ettiğim için sevdiğim bir burç yok.

Biz buna kanıt demiyoruz. ''tesadüf" diyoruz.
Yahu hepinizde aynı şeyi yazmışsınız... Tamam inanmıyorsunuz da konunun içine ettiniz. Başlıkta belirttim zaten inanmayanlar doğru diyordur diye.

Çoğu burç ile analiz ettik hep kendi burcumuz tam uyuşuk çıktı. Uydurma değil zaten öyleyim yani kendimi kandırmıyorum. Bilimsel kanıtı yoktur, yalan olabilir fakat benim için ve arkadaşlarım için yalan olduğu söylenmez.

Konuyu mahvetmişsiniz. İnanmasanız bile inananın üstüne gidip konuyu dağıtmasaydınız keşke. Burçlara bende inanmıyorum ama açılan konuyada saygım var. Burçlara inandığı için gülenler var. Konu sahibi konuyu bozdunuz diye sitem ederken "beğenmedim" ifadesi atanlar var. Biraz çevrenize saygınız olsun.

Konuyla az alakası olsun diye, ben kendim ikizler burcuyum.

Burçlardan da burçlara takıntılı insanlardan da nefret ettiğim için sevdiğim bir burç yok.

Bende animecilerden nefret ediyorum. Kimden nefret ettiğiniz kimsenin umrumda değil.

Ben ve tanıdığım tüm kişiler ile burçları eşleşiyor yani uyuşmasa yalan diyeceğim fakat doğru sonuçlar olduğu için yalan diyemem.
Sadece bu kısmına yönelik söylemek istediklerim var. Aşağıdaki alıntıyı Evrim Ağacı sitesinden alıntılıyorum:
"Çoğu zaman kişiler "Ama gerçekten burcum bana çok uyuyor!" derler. Bunun sebebi burçların gerçekten size uyuyor olması değil, astrologların Forer-Barnum Etkisi denen bir psikolojik/istatistiki yönteme başvurarak size yalan söylüyor olmasındandır."

Bahedilen Forer-Barnum etkisi, bireylerin kendisi için hazırlanmış gibi görünen ama aslında herkese uyabilecek kadar genel kişilik tanımlamalarını anlatan bir gözlemdir. Yani aslında burç dediğimiz özellikler, aslında hemen hemen herkese uyabilen özelliklerdir. Ellerinizle burçların isimlerini kapatıp özelliklerine baktığınızda çoğu özelliğin aslında size uyacağını göreceksiniz.

Daha detaylı okumalar için: Kaynak 1, Kaynak 2.

Edit: Kimsenin inancını aşağılamak veya konuyu saptırmak gibi bir niyetim yok. Sadece yazdığınız şeyin nedenini yapılan araştırmalar ile açıklamak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı