En sevdiğiniz dağıtım

Hepsini seviyorum, hepsinin kendine göre güzelliği, özelliği var.
Hatta bir ara GNU/Linux'un cazibesine o kadar kapıldım ki, günde 10-12 dağıtım denemişliğim dahi oluyordu.
Üstelik bütün denemelerimi hep gerçek makinede yapıyordum, nadiren sanal makine kullandım.
Adeta sürüye dalmış aç kurt gibiydim, müthiş bir özgürlüğün dayanılmaz cazibesini yaşıyordum.
İşin ilginç yanı ise uzun yıllar geçmesine rağmen halen "GNU/Linux kullanmıyorum onu yaşıyorum".
Ben de aynı sizin gibiydim hocam, insan kendini ait hisettiği distroyu bulunca kalıyor hep. :)

Hepsini indirdim geriye kalan sanal makinelerle veya Ubuntu üzerine kurulumlarını yapmak. Tavsiye verenlere teşekkür ediyorum. İsteyen herkes hala önermeye devam edebilir indirip denerim.

Hepsini indirdim geriye kalan sanal makinelerle veya Ubuntu üzerine kurulumlarını yapmak. Tavsiye verenlere teşekkür ediyorum. İsteyen herkes hala önermeye devam edebilir indirip denerim.

Ne gibi sonuçlar aldığını öğrenmek isteriz.
Ayrıca biraz deneyim sahibi olduysan Nutyx dağıtımı var, kendi tabanına dayanıyor, geniş sayılabilecek depoya sahip, dosya yöneticisi yıldırım gibi hızlı, kendisi de çok hızlı ve kararlı çalışıyor.

Manjaro KDE kesinlikle . Bir süredir kullanıyorum windows'u bıraktırma noktasına getiren tek distro bu oldu sanırım. Özellikle aur deposu bence debian tabanlılara göre daha rahat bir program kurulumu sağlıyor.Ayrıca kde ile gelen özelleştirme cennetinden bahsetmiyorum bile ve kurulumu sadece 15dk sürdü kaldı ki hdd üzerine kurulum yapıyordum.Diğer denediğim işletim sistemleri;
Mint xfce
ubuntu
parrotos kde
kali linux kde/xfce
mx linux

Yeni konular

Geri
Yukarı