En sevdiğiniz yemek nedir?

Abdul0234

Hectopat
Yer
İstanbul/Batışehir
Daha fazla  
Meslek
12. Sınıf Öğrencisi (YKS Sınavına Hazırlanıyor)
En sevdiğiniz yemek nedir? Benim için soramayın. Her şeyi severim. Et dışında. Midemi bulandırıyor. Ayrıca karaciğeri de sevmem. Bu ikisi dışında hepsini severim. Yanında en sevdiğiniz içeceği de söyleyebilirsiniz. Ben bu grubu asla ayıramam: Acılı Adana kebap, patates kızartması, acılı Adana şalgam suyu. Tatlıyı da söyleyebilirsiniz.

Ali Nazik. Altı közlenmiş patlıcandan yapılacak onun üstüne kavrulmuş kıyma ve eritilmiş baharatlı tereyağı.

En sevdiğiniz yemek nedir? Benim için soramayın. Her şeyi severim. Et dışında. Midemi bulandırıyor. Ayrıca karaciğeri de sevmem. Bu ikisi dışında hepsini severim. Yanında en sevdiğiniz içeceği de söyleyebilirsiniz. Ben bu grubu asla ayıramam: Acılı Adana kebap, patates kızartması, acılı Adana şalgam suyu. Tatlıyı da söyleyebilirsiniz.
İskender, Rus salatası.

Benim ensevdiğim yemek Çökertme Kebabı'dır. İçecek olarak ise Açık ayran yanında iyi gider. En sevdiğim tatlı kesinlikle orman meyveli trileçe.

Küçük kuşbaşı pilav. Ama öyle böyle değil çok orantılı olmalı. Mesela her bir chop edilmiş kuşbaşının 4 baldo pirinç tanesi büyüklüğünün toplamı kadar olmalı. Kaya tuzu ve karabiberin karıştırılıp döküldüğü, yanında da bol köpüklü yayık ayranı olacak. Ek olarak Sumaklı soğan salatası ve salatasız çuban salatası :D En sevdiğim yemeği bulamadım böyle bir şey yazdıktan sonra.

Geri
Yukarı