En Sevmediğiniz Anime/Manga Ana Karakterleri

1) One Piece'den Usopp. Sebebini söylememe gerek yoktur herhalde.

2) Mha'dan Mineta. Gerek sesi, gerek sapık bir karakter olması ile en sevmediğim hatta sinir olduğum karakterlerden birisi. İlk başlarda daha fazla nefret ediyordum ama artık alıştım diyebilirim.

3) Boruto. Çöp bir karakter tamamen. Uzun uzun yazmaya gerek yok hiç.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar.

Zenitsu ve İnosuke ikilisi kadar hiçbir karakterden nefret etmemişimdir. Beni o kadar soğuttular ki demon slayer izlemekten anlatamam. Mekan zaman farketmeksizin 10 sahnenin 9 unu bağırmakla geçirdikleri için nefret doluyum.

Nefret düzeyinde değil ama haz etmediğim bazı özellikleri olan ana karakterler şunlar:

1. Kamado Tanjiro: Biraz fazla iyilik meleği. Dakikalar önce kendisini ve çok sevdiği kardeşini paramparça etmek üzere olan bir iblisin arkasından bile gözyaşı dökebilecek kadar "yufka yürekli" olması aşırı sinirimi bozuyor. Bir de karşısına çıkan her zorba kişiyi hak yoluna davet etme huyu var ki tam kafayı yemelik...

2. Asta: Bağırma olayına ilk 15-20 bölümü izleyince alıştım o yüzden bağırması değil de başka bir huyu yüzünden karaktere sinir oluyorum, o da şu: Karakter her kimle savaşırsa savaşsın "Madada! Mada! Mada!" diye bağırarak o düşmanı yenebiliyor. Diyelim ki yenemedi, bu sefer de devreye "sana inanıyoruz Asta" buffı veren arkadaşları giriyor. Bu da işe yaramadı diyelim, son çare olarak "kazanmak zorundayım" deyip yine o savaşı kazanıyor. 170 bölüm izledim + mangada güncelim. Ana karaktere bu kadar uyuz olup da neden devam ettin derseniz tek yanıt "merak". Hikâyenin nerelere gideceğini merak ettim. Zira Myanimelist'te animesi 8.1, mangası 7.8 oy almış bir seri çok da kötü olamaz herhâlde, değil mi? (Manganın güncel arcı çok iyi, orası ayrı bir konu tabii)

Griffith denen varlık Casca'ya yaptıkları olsun sırf kendi hayali uğruna arkadaşlarına yaptıkları olsun ara sıra aklıma gelir güzel bir söverim ama rahatlayamam ne kadar sövsem de az gelir bu herife.

Geri
Yukarı