En sevmediğiniz yemeklerden hangisini yerdiniz?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Soru yukarıda arkadaşlar. En sevmediklerinizi sıralayıp en kötü ihtimal bunu yerdim dediğiniz yemeği merak ediyorum. Benim sıralamam:

1- bamya yemeği.
2- kabak yemeği.
3-mumbar

Ben galiba bamya yemeğini yerdim her ne kadar yemeğin suyu uzuyor gibi olsa da :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bamya yemeği normalde güzeldir. Yapılırken bazı püf noktaları var. Bunları bilmeyen kişilerin yaptığı bamya yemeklerinin suyu salyamsı bir kıvam alıyor ve uzuyor. Bu yüzden çoğu kişi sevmiyor. Mesela bizde pişen bamya yemekleri hiç uzamazdı ve bu yüzden seviyordum. En son yediğimde ise bizimkiler nedense o püf noktalara uymadığı için yemeğin suyu salya gibiydi. Bunca zamandır ilk defa böyle yedim bamya yemeğini ve gerçekten sevmedim. Yani deneyimledikten sonra sevmeyenlerin neden sevmediğini anlamış oldum.

Ben karnabahar yemeğini sevmiyorum mesela. Bir de pırasayı. Ancak pırasa yemeği bol pirinçli yapıldığı zaman yerim. Limon sıkınca hele güzel oluyor.

Her yemeği, sevmesem de sonuna kadar yerim bakır gibi mide var bende ama bamya yemeği yiyemiyorum. Hint mutfağı yemeklerini bile yiyorum ama yok ben bu bamya yemeğini yiyemiyorum. Salyamsı olması ile de alakası yok yerken midem aşağıdan yalvarıyor dur artık diye. Ciğer severim fakat yürek ve böbrek de sevmiyorum ama yerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı