En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz İçki

ShadYaqz

Kilopat
Evet, sorum Sosyal'in yaşı küçük olmayan kesimine. İçmekten en fazla haz duyduğunuz alkol/kokteyl hangisi ve herhangi bir sebebi var mı? Ayrıca nefret ettiğiniz, "Bir daha asla içmem" dediğiniz herhangi bir içki var mı?

Ben başlayayım, midesiz olduğum için kolay kolay içki ayırt etmem fakat viski-kola ikilisini çok severim. Yaz sıcağında buz gibi biranın tadı da başka olur. Cin tonik ve votka kokteyllerine de ayrı bir zaafım var. İçerken hiç keyif almadığım tek içki beyaz şarap olabilir.

NOT: Konuya içki içmeyenler konu çerçevesini dağıtmamak amaçlı (ayran, süt, su içerim vs.) yazmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolapta mutlaka bir şişe beyaz şarap bulundururum, özellikle Angora ve Monte Elena severim. Sevmediklerimden de absent ve rakı var. Absent çok acı ve rakının da kokusundan nefret ediyorum. Mevsim fark etmeksizin beyaz şarap içiyorum hatta bunu aileme aşıladım, haftada bir oturup 2 şişe deviriyoruz ve bunu yapmaktan tarif edilemez bir keyif alıyorum.

Ayrancılar gelmeden yazayım :) Viskinin her çeşidini denedim bir türlü sevemedim. En sevdiğim ise Votka + Cin Tonik
Votkayı, cini ve toniği karıştırmıyorsun değil mi usta? Çok enteresan bir kombinasyon olurdu :D Cin toniğin içine limon dilimi ve buz eklenince mükemmel oluyor.

@guccihighwaters Tavsiyelerini dikkate alacağım hocam, teşekkür ederim :) Benim içtiğimin markasını hatırlamıyorum fakat aroması berbattı, çok keskin bir tadı vardı ve beğenemedim.
@okosto Meze ile falan dene dostum, kuru kuru gitmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı