En Son Ne Zaman Korsan Oyun İndirdiniz?

Ne zaman orjinal oyun aldınız diye sorsana? [emoji1] Cs go falan hariç olarak devamli korsan BF1, GTA5, FIFA, PES genel olarak Windows her şey yani. [emoji1]

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla orjinal oyun aldım ama son derece soğudum ve korsan indirmeye başladım. 3bin TL'lik steam hesabımı 300 liraya satamıyorsam orjinal oyun devri benim için kapanmıştır. Bu andan sonra asla orjinal oyun almam, sadece Nba oyunlarını alırım My Team'dan dolayı.

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın. PS oyunları öyle cep yakıyor ki 17-18 yaşında geliri olmayan bir oyuncu 250 TL ye nasıl alabilir ki orijinal oyun. Hadi babasına, dayısına bir şekilde aldırttı PS. Oyun nasıl alacak bu insan ? Harçlık biriktirir diyeceğim ama 250 TL de biriktir biriktir, birikmez ki. Bu işin maddi boyutu çok yüksek .Tabi ki emek hırsızlığı korsan oyun. Fakat bunu bize iteleyen bir sistem var ortada. Ayrıca korsan oynadığın bir oyunu zamana gelince Steam'den parasıyla alırsan. Belki üzerimizden o hak kalkar. Yıllar sonrada olsa onun hakkını vermiş oluruz. Kısacası korsana yönelten uçuk fiyatlar artı bir de türkçe desteksiz oyunlar. 150 TL para vereceğim. Oyun İngilizce. Giriyorum dil seçeneklerine yok İbranice, Cartca, curtca ya Türkçe nerede nerede ? Türk insanı oynamıyor mu oyun?
Valla orjinal oyun aldım ama son derece soğudum ve korsan indirmeye başladım. 3bin TL'lik steam hesabımı 300 liraya satamıyorsam orjinal oyun devri benim için kapanmıştır. Bu andan sonra asla orjinal oyun almam, sadece Nba oyunlarını alırım My Team'dan dolayı.
Bak Mert kardeşim oyun işi, yatırım işi değildir. Ayrıca oyunları indirim zamanında almadıysan sana pahalıya gelmiştir. bkz ETS 2 + CSGO indirimsiz; 39,00+24,00 = 63 TL / indirimli; 7-8 tl'ye düşüyor (ETS 2) + 12,00 TL = 20 TL (max.) Arada ki fark ortada. Ayrıca bu çok basit bir örnek daha büyük oyunlarda fark daha da artıyor. O yüzden steam oyunlarının olduğu bir hesabı aldığın fiyatın yarısına bile satamazsın. Ama elindekiler birer PS oyunu olsaydı fiyat bu kadar düşmezdi. bkz.(FIFA 17 Sıfır; 160,00 TL İkinci El; 110,00 TL

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle 8 seneyi bulmuştur indirmeyeli. Üniversitede bursumu oyunlara harcıyordum. O zamandan bu zamana da "crack ve zararlı yazılım" sorunuyla uğraşmamak için hiç korsan yazılım indirmedim.

Bilgisayarımda antivirüs yazılımı kullanmıyorum ve bu da beni çok dikkatli kullanmaya itiyor. Herhangi bir şey indirmem. Bilinmeyen siteye girmem. Torrent programı bile senelerdir bulundurmadım. Kullanmam asla. Zaten Steam üzerindeki oyunlarda indirimli şekilde ucuza denk geliyor bence. Herhangi bir crack sıkıntısı çekmiyorsun. Ne biliyim yenilik geliyor sürekli upgrade oluyor kolayca. Dert yok tasa yok açıkcası o yüzden uzun yıllardır korsan almadım, korsan da almam. Eskiden lise yıllarımda torrent falan kullanmadım, internetim limitsiz değildi çünkü. CD alıyordum korsan olarak yalan söylemiyim. Ama aldığım oyunların hepsi şu an Steam'de bulunuyor. CD'leri kaybettiğim için ve oyunları çok sevdiğim için aldım.

Bilenler bilir, eskiden bir çok kez CD değiştirmeye giderdik. Ya bir sorun çıkardı, ya bir tanesi okumazdı, ya crack hatalı olurdu. Yok arabaya binme tuşu çalışmazdı. Yok zıplama aktif olmazdı. Bunun gibi şeyler. Bunlarla uğraşmak kadar saçma sapan bir şey yok. İstediğin oyunu ver parasını al. Hem sen uğraşma, hem de bu oyunu yapanın cebine para girsin, başka oyunlar çıkarsın.

Eylül 2014'ten beri bitirdiğim oyunlar:

Not: "ORJİNAL OYUN" ya da "ORJİNALİ SONRADAN ALDIM" yazmayanlar korsandır... İlk olarak korsan oynuyorum genelde... Denuvo ve 3. parti hesap isteyen oyunu almıyorum! Kol gibi fiyata da almıyorum... Liste indirme ve bitirme sırasına uygundur. En son 1 hafta önce indirdim...

1) Assassin's Creed IV: Black Flag
2) Battlefield 3
3) Battlefield 4
4) BioShock Infinite
5) Far Cry 3
6) Metro: Last Light Redux (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
7) Wolfenstein: The New Order
8) Middle Earth - Shadow of Mordor (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
9) Far Cry 4
10) Crysis 3
11) Assassin's Creed: Unity
12) Alien Isolation (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
13) Dead Space
14) Dead Space 2
15) Ryse Son of Rome (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
16) Call of Duty Ghosts
17) Call of Duty Advanced Warfare
18) S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
19) S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
20) Battlefield Bad Company 2
21) Doom 3 BFG Edition
22) Dying Light (ORJİNALİ ALMAYI PLANLIYORUM)
23) Mirror's Edge
24) Metro 2033 Redux (ORJİNALI SONRADAN ALDIM)
25) Mafia II
26) Tomb Raider 2013
27) Assassin's Creed Rogue
28) MX vs ATV - Reflex
29) Spintires
30) Crysis WARHEAD (ORJİNALI SONRADAN ALDIM)
31) Wolfenstein: The Old Blood
32) Grand Theft Auto V
33) Goat Simulator
34) Mortal Kombat X
35) Fallout 3
36) The Witcher 3 - Wild Hunt (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
37) Lords Of The Fallen
38) Battlefield Hardline
39) Call of Duty Black Ops III
40) Fallout 4
41) Mad Max
42) Dark Souls III
43) S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl (ORJİNALİ SONRADAN ALDIM)
44) Limbo (ORJİNAL OYUN)
45) Half-Life 2 (ORJİNAL OYUN)
46) Half-Life 2: Episode One (ORJİNAL OYUN)
47) Half-Life 2: Episode Two (ORJİNAL OYUN)
48) Half-Life 2: Lost Coast (ORJİNAL OYUN)
49) Rise of the Tomb Raider
50) Crysis (ORJİNAL OYUN)
51) Crysis 2 Maximum Edition (ORJİNAL OYUN)
52) Portal (ORJİNAL OYUN)
53) Portal 2 (ORJİNAL OYUN)
54) Inside
55) Doom
56) The Crew (ORJİNAL OYUN)
57) Shadow Warrior 2
58) Mirror's Edge Catalyst
59) Call of Duty Infinite Warfare
60) Call of Duty Modern Warfare Remastered
61) Mafia III
62) Far Cry Primal
63) Battlefield 1
64) Prey
65) Titanfall 2
66) Wolfenstein 2009
67) Singularity
68) Hellblade - Senua's Sacrifice (ORJİNALİ ALMAYI PLANLIYORUM)
69) SOMA (ORJİNALİ ALMAYI PLANLIYORUM)
70) Life is Strange (ORJİNALİ ALMAYI PLANLIYORUM)
71) Serious Sam 3 BFE
72) Dead Space 3
73) Darkwood (ORJİNALİ ALMAYI PLANLIYORUM)

Son düzenleme:
Bilenler bilir, eskiden bir çok kez CD değiştirmeye giderdik. Ya bir sorun çıkardı, ya bir tanesi okumazdı, ya crack hatalı olurdu. Yok arabaya binme tuşu çalışmazdı. Yok zıplama aktif olmazdı. Bunun gibi şeyler. Bunlarla uğraşmak kadar saçma sapan bir şey yok. İstediğin oyunu ver parasını al. Hem sen uğraşma, hem de bu oyunu yapanın cebine para girsin, başka oyunlar çıkarsın.
Aaa bu tarz sorunlar vardı evet. Unutmuşum ben bunları ya resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı