En Stabil Windows 10 Sürümü Nedir?

nightmaretr

Hectopat
Daha fazla  
Sizce en stabil Windows 10 sürümü nedir? Çoğu kişi 1709 sürümünden bahsetmiş ama emin olamıyorum. Sistem özelliklerim oldukça düşük ve tüm Windows sürümlerinde oyunlarda sıkıntı çekiyorum. Bunu en az 8.1 sürümünde, en fazla ise Windows 10 sürümünde çektim. Windows 10 geçtiğim zaman mesela Minecraft 40 FPS'lere kadar düşüyor. Bu testi 1903 sürümünde denemiştim. Oyunlar Intel'in onboard ekran kartında kasmıyorken NVIDIA ekran kartında gözle görülür bir kasma yaşanıyor. Evet biliyorum kötü bir ekran kartına sahibim fakat Minecraft'ın bile bu denli kasması hiç normal değil. Her neyse sizce Windows 10'un en stabil sürümü nedir ve sizce neden kaynaklanıyor bu Windows 10 geçince oyunların kasması? Sistem özelliklerim şu şekilde:
  • Intel Core i5-3230M 2.60 GHz
  • Intel HD Graphics 4000 | NVIDIA GeForce 610M
  • 8 GB RAM
  • 250 GB HDD

Sizce en stabil Windows 10 sürümü nedir? Çoğu kişi 1709 sürümünden bahsetmiş ama emin olamıyorum. Sistem özelliklerim oldukça düşük ve tüm Windows sürümlerinde oyunlarda sıkıntı çekiyorum. Bunu en az 8.1 sürümünde, en fazla ise Windows 10 sürümünde çektim. Windows 10 geçtiğim zaman mesela Minecraft 40 FPS'lere kadar düşüyor. Bu testi 1903 sürümünde denemiştim. Oyunlar Intel'in onboard ekran kartında kasmıyorken NVIDIA ekran kartında gözle görülür bir kasma yaşanıyor. Evet biliyorum kötü bir ekran kartına sahibim fakat Minecraft'ın bile bu denli kasması hiç normal değil. Her neyse sizce Windows 10'un en stabil sürümü nedir ve sizce neden kaynaklanıyor bu Windows 10 geçince oyunların kasması? Sistem özelliklerim şu şekilde:
  • Intel Core i5-3230M 2.60 GHz
  • Intel HD Graphics 4000 | NVIDIA GeForce 610M
  • 8 GB RAM
  • 250 GB HDD
Sorun sizin yüklediğiniz nvedia sürücüsünde olabilir mi ?

Windows 10 çok ağır bir işletim sistemi. SATA 2 bile olsa yani kötü bile olsa bir SSD'ye ihtiyacınız var. SSD kullanmazsanız Windows 10 size çile çektirir. Bence Windows 7' de kalın daha stabil kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızı.

Windows 10 çok ağır bir işletim sistemi. SATA 2 bile olsa yani kötü bile olsa bir SSD'ye ihtiyacınız var. SSD kullanmazsanız Windows 10 size çile çektirir. Bence Windows 7' de kalın daha stabil kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızı.
SSD Alınca bana nasıl bir katkı sağlayacak peki yazabilir misiniz ?

Windows 10 1709. 2 GB ile kullanıyorum. Windows Defender ve Windows Update'i kapatırsan daha stabil olur. Ben mesela öyle yaptım. Hiçbir sıkıntı yok.

Performans düşüşünün işletim sisteminizle alakalı olduğunu düşünüyorum ben. Yani 2 GB RAM'i olan, 100 GB HDD'si olan, Pentium işlemciye sahip eski bir bilgisayara Windows XP varken, gidip Windows 8 kurarsanız en ufak şeyde bile bir donma sorunuyla karşılaşırsınız mesela. Windows 10 kullanacaksanız SSD ve iyi bir işlemci şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı