En Stabil Windows 10 Sürümü Nedir?

Deneyebilirim ama Update'den güncelleme yaptığım zaman eski sürümü yükleniyordu ve değişiklik olmuyordu.
Bir kaç farklı sürücü deneyin çözüm alamassanız Format atıp win 7 de deneyebilirsiniz fakat win7 destegi 2020 de bitecek ben bugün ki konumda win 7 den 10 geçerken oyunlarımı nasıl kaybetmem diye çözum arıyordum . Çünki 150 ye yakın oyun yüklü bilgisayarımda .

Windows 10 1703 versiyonu. Bir tanıdığımın bilgisayarı senin bilgisayarının özelliklerine sahip olmasına rağmen geçen gün 1909 versiyonunu yüklettirdim acayip şekilde kasma sorunları yaşandı.Temizlik ve macun değişimleri de yapıldı tabi. Öncesinde böyle bir sorunun olmadığını(Windows 10 1703) daha stabil kullandığını söyledi. Tekrar 1703 kullanmaya devam etti.

SSD Alınca bana nasıl bir katkı sağlayacak peki yazabilir misiniz ?
Şimdi şöyle düşünün. Sizde böyle 1999 model eski bir tofaş var. Bu araba artık yaşlanmış artık 20 yıl önceki kadar performanslı ve güçlü değil. Siz bu arabadaki yorulmuş ve eskimiş motoru çıkartıp, yerine yeni ve canavar gibi bir mercedes motoru koyarsanız o arabaya nolur mesela? Performansında büyük bir artış olur, 2019 model bir araba gibi hızlı ve güçlü olur değil mi? İşte sizde böyle düşünebilirsiniz. Windows 10 biraz ağır bir işletim sistemi ve en azından 400 MB/s gibi bir okuma yazma hızına ihtiyacınız var bunu kullanırken. Zaten işletim sistemi ağır bide kopyala yapıştır gibi basit bir işlemi bile yapmaya çalışıyorsunuz eziyete dönüşüyor sizin için mesela, veya bilgisayarın açılıp kapanması uzun sürüyor. Ben idarelik HDD'ye kurdum sistemi, son 1 haftadır SSD kullanıyorum. Bilgisayarın açılıp kapanma hızı gözle görülecek şekilde arttı, oyunlarda çok daha iyi performanslar alıyorum, kopyala yapıştır felan veya birşeyi kapatıp açarken HDD'deki gibi donmalar yok jilet gibi oldu sistem.

Bu cihaza en son ne zaman temizlik ve macun değişimi yaptınız? Ya da doğru soru şöyle olmalı: hiç yaptınız mı?

En stabil sürüm bana göre 1909, yani her daim en güncel olan ve güncelleme alan sürüm.
Cihazı en son 2 ay önce temizlemiştim. 7 Yıl geçti bilgisayarı aldığımdan ve bu zamana kadar macun sürmedim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1 MB · Görüntüleme: 65
  • 2.png
    2.png
    409,5 KB · Görüntüleme: 63
  • 3.png
    3.png
    412,6 KB · Görüntüleme: 56
  • 4.png
    4.png
    413,3 KB · Görüntüleme: 66
  • 5.png
    5.png
    415,9 KB · Görüntüleme: 55
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı