En stabil Windows sürümü nedir?

Windows hızlı başlat açık değil mi eminsiniz?

Hızlı başlat nedir ilk defa duydum.

Bende de 12.8 saniye gösteriyor. Açılış hızı sadece SSD ile alakalı mı? Sadece SSD'den bahsetmişsiniz. Sistem özellikleri de etki etmiyor mu?
Bu süreyi kısaltmak için çeşitli yöntemler var, örneğin DVD sürücüsü varsa başlangıçta kontrol etmesini kapatabilirsin gibi. Ne kadar çok işlem o kadar çok gecikme demek. Discord ve epicgameslauncher uygulamasını da kapatabilirsin. Böylece biraz daha rahat açılış sağlayabilir.

Hocam niye böyle bir şey yapayım ki gider HDD kullanırım o zaman. Çok saçma 3-5 tane program alt tarafı. Bir sürü NVMe videosu izledim daha şifreyi yazar yazma bütün programlar arkada açılmış olarak geliyor ki başta bende de öyleydi.

DVD değil de belki sistemde HDD olması olabilir bunu kontrol etmesini nasıl kapatabilirim?

Hızlı başlat nedir ilk defa duydum.

Hocam niye böyle bir şey yapayım ki gider HDD kullanırım o zaman. Çok saçma 3-5 tane program alt tarafı. Bir sürü NVMe videosu izledim daha şifreyi yazar yazma bütün programlar arkada açılmış olarak geliyor ki başta bende de öyleydi.

DVD değil de belki sistemde HDD olması olabilir bunu kontrol etmesini nasıl kapatabilirim?
Güç seçeneklerine girip güç düğmesinin yapacaklarını seçin bölümünde bulunuyor.

Sistem özelliklerine göre de açılış hızı fark edebiliyor. Bunu da unutmayalım. Her sistemde eşit açılış hızı alamazsınız sırf NVMe SSD var diye.

En stabil Windows sürümü diye bir şey olmaz. Sistem hangisini güncel öneriyorsa onu kullanın. Bazen problem olabiliyor ama genellikle çözülüyor sorunlar. Eğer bilgisayarınız da bir yavaşlama varsa bunun birçok başka sebebi vardır. 1909 ve 2004 ikisi de gayet stabil çalıştılar bende herhangi bir problem ile karşılaşmadım.

Ayrıca en stabil ayağına gidip 2 sene önceki sürümü bir şekilde bulup indirirseniz bu sefer sistem daha beklenmedik problemler ile karşılaşabilir.

Sistemde bir sıkıntı varda zaten anlamadım. Bir bozukluk var. Ses Driver yüklüyorum ses yüksekliği eşitleme çıkıyor reset at diyor açılınca geri gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı