En ucuz operatör nedir?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Türk Telekom taahhüdüm birkaç ay sonra bitecek.
Yeniletmeyi düşünmüyorum; malum, fiyatlar...
Online işlemlerdeki tarife ve paketler bölümüne baktım; en düşük tarife, taahhüt bittikten sonra 160TL olacağı söyleniyor.
Açıkçası bana sunduğu en düşük fiyatlı tarifeyi mantıklı bulmuyorum (5GB, 1000 dakika ve 100 SMS).

Siz en makul hangi operatörü önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom taahhüdüm birkaç ay sonra bitecek.
Yeniletmeyi düşünmüyorum; malum, fiyatlar...
Online işlemlerdeki tarife ve paketler bölümüne baktım; en düşük tarife, taahhüt bittikten sonra 160TL olacağı söyleniyor.
Açıkçası bana sunduğu en düşük fiyatlı tarifeyi mantıklı bulmuyorum (5GB, 1000 dakika ve 100 SMS).

Siz en makul hangi operatörü önerirsiniz?

3 büyüklerden olması önemliyse ve bütün operatörler iyi çekiyorsa Vodafone'u öneririm.

Ama sanal operatörler de olur derseniz vestelcell veya teknosacell'e yönelebilirsiniz. Her ikisi de TT altyapısıyla hizmet vermektedir.

Online işlemler kısmında hep mevcut tarifenizden yüksek fiyatlı tarifeler görünür tüm operatörlerde böyle. Elindeki müşteriyi tutmak için uğraşmıyor hiçbir operatör. Hepsi de yeni gelene veya faturasızdan faturalıya geçene ucuz tarifeler veriyorlar. Hattınızı faturasıza taşımak istediğinizi söyleyebilirsiniz bunu söylediğiniz zaman sizinle pazarlık yapmaya başlarlar zaten. İsterseniz 3 ay sonra faturalıya geçersiniz tekrar. Normalde pat diye 1 hafta sonra da faturalıya geçebilirsiniz fakat faturalı tarifelerin altındaki o küçük yazılarda 90 gün içinde TT faturalıdan çıkıp tekrar gelenler yararlanamaz veya kayıt ücreti gibi şeyler yazıyor.
Numara taşımak da çözüm tabii, Turkcell'i var, Vodafone'u var, olmazsa Pttcell, BİMCELL, Teknosa, Vestel, fenercell, gsmobile, Bursa Mobile, 61cell... Var da var yani. Yakında netgsm de geliyor.
Operatörlerin istediği de zaten bu, her sene operatör değiştirsin açıkgöz olsun. Diğer türlü hep bir üst pakete veya yüksek fiyatlı pakete geçiş yaptıracağı için 3 GB'ı 500 TL'ye bile satarlar.

3 büyüklerden olması önemliyse ve bütün operatörler iyi çekiyorsa Vodafone'u öneririm.

Ama sanal operatörler de olur derseniz vestelcell veya teknosacell'e yönelebilirsiniz. Her ikisi de TT altyapısıyla hizmet vermektedir.

Önemli değil.
Tarife fiyatları ucuz olsun yeterli.
5GB internete 160TL verildiği nerede görülmüş?

Online işlemler kısmında hep mevcut tarifenizden yüksek fiyatlı tarifeler görünür tüm operatörlerde böyle. Elindeki müşteriyi tutmak için uğraşmıyor hiçbir operatör. Hepsi de yeni gelene veya faturasızdan faturalıya geçene ucuz tarifeler veriyorlar. Hattınızı faturasıza taşımak istediğinizi söyleyebilirsiniz bunu söylediğiniz zaman sizinle pazarlık yapmaya başlarlar zaten. İsterseniz 3 ay sonra faturalıya geçersiniz tekrar. Normalde pat diye 1 hafta sonra da faturalıya geçebilirsiniz fakat faturalı tarifelerin altındaki o küçük yazılarda 90 gün içinde TT faturalıdan çıkıp tekrar gelenler yararlanamaz veya kayıt ücreti gibi şeyler yazıyor.
Numara taşımak da çözüm tabii, Turkcell'i var, Vodafone'u var, olmazsa Pttcell, BİMCELL, Teknosa, Vestel, fenercell, gsmobile, Bursa Mobile, 61cell... Var da var yani. Yakında netgsm de geliyor.
Operatörlerin istediği de zaten bu, her sene operatör değiştirsin açıkgöz olsun. Diğer türlü hep bir üst pakete veya yüksek fiyatlı pakete geçiş yaptıracağı için 3 GB'ı 500 TL'ye bile satarlar.

Sen hangisin önerirsin peki?
Bilmiyorum, çünkü Türk Telekom faturalı hattımda ödemelerim de var; bunlara bir zarar gelir mi kaygım var...

170 TL mi neydi sınırsız internet var Vodafone'da. Yanlış hatırlamıyorum büyük ihtimal ama siz araştırırsınız.

Vodafone'daki güncel sınırsız tarifeler.
199 TL'ye 5 Mbps hız ve 15 GB hotspot limitli sınırsız tarife var.
229 TL'ye 10 Mbps hız ve 15 GB hotspot limitli sınırsız tarife var.
269 TL'ye hız sınırı olmayan ama 15 GB hotspot limitli olan sınırsız tarife var.

4 ay sonra bende senin gibi duruma düşeceğim . Yıllık anlaşmam doluyor .
Bu konuyu takip edeyim .
Şuan pttcell yılbaşında 40 TL ye 4 GB 500 SMS 500 dk konuşma var .
Eğer 70 üzeri rakam söylerse faturalidan çıkacağım .
Faturasıza nasıl geçecegimi de bilmiyorum.
Büyük ihtimalle hattı kapattiririm yenisini almak için.
50 TL civarı bulabilirsen haber et pttcell bendeki . Senin ne yapacağını da merak ediyorum.

170 TL mi neydi sınırsız internet var Vodafone'da. Yanlış hatırlamıyorum büyük ihtimal ama siz araştırırsınız.

Vodafone'daki güncel sınırsız tarifeler.
199 TL'ye 5 Mbps hız ve 15 GB hotspot limitli sınırsız tarife var.
229 TL'ye 10 Mbps hız ve 15 GB hotspot limitli sınırsız tarife var.
269 TL'ye hız sınırı olmayan ama 15 GB hotspot limitli olan sınırsız tarife var.

Dostum zaten Türk Telekom'da sabit internetim var ve bu internete 480TL(Telefon almıştık faturaya ek) ödüyorum. Zengin biri değilim. Ortalama olarak 200TL ödenmez bir Hat'a...
Bununla birlikte 700TL falan ödemek istemiyorum.

4 ay sonra bende senin gibi duruma düşeceğim. Yıllık anlaşmam doluyor.
Bu konuyu takip edeyim.
Şu an Pttcell yılbaşında 40 TL'ye 4 GB 500 SMS 500 dk konuşma var.
Eğer 70 üzeri rakam söylerse faturalidan çıkacağım.
Faturasıza nasıl geçecegimi de bilmiyorum.
Büyük ihtimalle hattı kapattiririm yenisini almak için.
50 TL civarı bulabilirsen haber et Pttcell bendeki. Senin ne yapacağını da merak ediyorum.

TeknosaCell var şu anlık düşündüğüm; o ise 59TL'ye 6 GB internet veriyor ek olarak ilk 3 ay 10GB diyor tabii...
Bir de ben Google Drive'a 2TB'lik alan için mobil ödeme yapıyorum her ay 28TL, acaba Teknosacell'e geçsem bir etki eder mi onu merak ediyorum.

Edit: Şu anki hattın anladığım kadarıyla faturalı Pttcell. Faturasız hat için PTT şubesine gitmen gerekiyor sanırım.

Geri
Yukarı