Çözüldü En ufak şeylerde stres ve negatiflik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kesatu

Hectopat
En ufak ufacık mini minnacık bir şeyde bile strese girebiliyorum. Mesela geçen sefer misafirliğe gittiğimde gece midem bulanmıştı yarın da misafirliğe gideceğim. Bunu aklımdan atamıyorum ya yine olursa ne yaparım ve bulanmaması gibi bir olay beynim için söz konusu olmuyor. Özellikle bu olay bilgisayarda daha da kötü bir arkadaşım diyor ki meğerse bilgisayarımı yavaşlatan virüsmüş. Benim de bilgisayarım yavaşlayınca tekrardan strese giriyorum, geleceğimi düşünüyorum strese giriyorum. Bazen hiçbir şeye arzûm kalmıyor ve bu gerçekten canımı sıkıyor. Kendimi üzgün hissediyorum. Hiçbir zaman bir yere varamayacakmış gibi. Ayrıca sanırım virüslere karşı fobim falan var sanırım yeni bir virüs ismimi duydum bilgisayarımı baştan sona ararım. arattırırım tabii o anda yaşadığım stres ve negatifliği anlatamam. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Kesatu, gerçek zamanlı olarak bazı ayarları devre dışı şekilde geliyor. İstersen aşağıdaki konudan devre dışı olan bazı ayarları aktifleştirebilirsin. Tehdit bulunmaması gayet güzl olmuş. En azından içindeki virüs endişsesi sonuçlanmış oldu.

Eğer sanal ortamda güvenlik tedbirlerinizden dolayı endişeleniyorsanız aşağıdaki konuda paylaşaılan gönderiden yararlanabilirsiniz. Eğer sizin için yeterli olmazsa Güvenlik konusunda da yeni bir konu açabilirsiniz.

Birilerinin yardım etmesi bile beni bir nebze rahatlattı.
Bizim buradaki asıl amacımız kullanıcıların sorunlarına çözüm yolu üretmektir. Eğer birilerinin verdiği cevaplar sizin endişelenmni azaltıyorsa istediğiniz konuyu uygun olarak kategorisine göre açabilirsiniz.

Beslenmeniz konusunda daha dikkatli davranmalısınız. Yediğiniz yiyeceklerden alerjiniz olanları ve vücudunuzun farklı reaksiyon gösterdiği yiyecekleri tüketmemeniz gerekiyor. Eğer normal olarak tükettiğiniz ve alerjiniz olmayan yiyecekleri tüketirken kusuyorsanız doktorunuza görünmeniz gerekiyor.

Kayıgı problemini ve stresinizi çözebilmeniz için psikiyatri uzmanına görünebilirsiniz. Sormak istediğiniz bir soru bulunuyor mu?
Siber tehlikelerden %100 korunmak diye bir şey yok. Siz internete bağlı oldukça piyasadaki en iyi Av'yi kullansanız bile kesin korunduğunuzu söyleyemeyiz. Çünkü her sistem arkasında kesin bir zafiyet bırakıyor. Kırılamaz denilen Apple cihazlar kırılıyor, Av'lerin veritabanları hackleniyor... Olabildiğince dikkatli olsanız bile hiçbir şeyin garantisi yok sonuçta. O yüzden bu korkuyla yaşamaktansa bu korkunuzu yenip hayatınıza devam etmelisiniz. Çünkü böyle kaygılarla ömür gitmez. En son bu kaygıyı musallat.exe bilgisayarıma bulaşınca yaşamıştım, bir daha da yaşamadım.

İşte bende öyle düşünüyorum böyle kaygılarla bir ömür nasıl başa çıkacağım başarabilecek miyim. Ne kadar dikkat etsemde yine de korkuyorum ve strese giriyorum.
@Kesatu, başka nelerden stres duyuyorsunuz veya endişeleniyorsunuz? Açıkça belirtebilir misiniz? Çünkü sadece iki tane şey belirtmişsiniz ve ikisi de sizin yapmış olduğunuz hatalardan kaynaklanıyor.

Geleceğimden. İleri de başarısız olmaktan. Yani aslında şöyle özetlemeliyim bir insanın karşısına çıktığında azıcık strese girdiği şeyler benim aklıma gelince strese giriyorum.

Geleceğimden. İleri de başarısız olmaktan. Yani aslında şöyle özetlemeliyim bir insanın karşısına çıktığında azıcık strese girdiği şeyler benim aklıma gelince strese giriyorum.
Peki bu durumu kendi içerinizde engellemeye çalışabiliyor musunuz? O strese girmek yerine o stresten kurtulmanın yollarını araştırmıyor musunuz? Stresi kabulleniyor musunuz?

Bazı belirttiğin durumlarda alanında uzman kişilere danışman gerekiyor. Örneğin psikiyatri uzmanına danışabilirsin. Fakat virüs gibi konularda forumda konu açarak yardım alabilirsin. Sırf virüsler için endişelenmene gerek kalmıyor.

Bazı belirttiğin durumlarda alanında uzman kişilere danışman gerekiyor. Örneğin psikiyatri uzmanına danışabilirsin. Fakat virüs gibi konularda forumda konu açarak yardım alabilirsin. Sırf virüsler için endişelenmene gerek kalmıyor.

Önerdiğiniz av yi bilgisayarıma kurup ilk taramasını yaptım herhangi bir tehdit çıkmadı. Ama hemen 3 adet performans sorunu bulup halletti yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
Cevap veren herkese teşekkür ederim. Birilerinin yardım etmesi bile beni bir nebze rahatlattı.

@Kesatu, gerçek zamanlı olarak bazı ayarları devre dışı şekilde geliyor. İstersen aşağıdaki konudan devre dışı olan bazı ayarları aktifleştirebilirsin. Tehdit bulunmaması gayet güzl olmuş. En azından içindeki virüs endişsesi sonuçlanmış oldu.

Eğer sanal ortamda güvenlik tedbirlerinizden dolayı endişeleniyorsanız aşağıdaki konuda paylaşaılan gönderiden yararlanabilirsiniz. Eğer sizin için yeterli olmazsa Güvenlik konusunda da yeni bir konu açabilirsiniz.

Birilerinin yardım etmesi bile beni bir nebze rahatlattı.
Bizim buradaki asıl amacımız kullanıcıların sorunlarına çözüm yolu üretmektir. Eğer birilerinin verdiği cevaplar sizin endişelenmni azaltıyorsa istediğiniz konuyu uygun olarak kategorisine göre açabilirsiniz.

Beslenmeniz konusunda daha dikkatli davranmalısınız. Yediğiniz yiyeceklerden alerjiniz olanları ve vücudunuzun farklı reaksiyon gösterdiği yiyecekleri tüketmemeniz gerekiyor. Eğer normal olarak tükettiğiniz ve alerjiniz olmayan yiyecekleri tüketirken kusuyorsanız doktorunuza görünmeniz gerekiyor.

Kayıgı problemini ve stresinizi çözebilmeniz için psikiyatri uzmanına görünebilirsiniz. Sormak istediğiniz bir soru bulunuyor mu?

Çözüm

Eğer sanal ortamda güvenlik tedbirlerinizden dolayı endişeleniyorsanız aşağıdaki konuda paylaşaılan gönderiden yararlanabilirsiniz. Eğer sizin için yeterli olmazsa güvenlik konusunda da yeni bir konu açabilirsiniz.

Hayır teşekkür ederim.

Hayır teşekkür ederim.
Konuyu soru tarzında açtığınız için hangi cevabı seçeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer bu konu içerisindeki sizin için faydalı bir cevap bulunuyorsa Beğen butonunun yanındaki En iyi cevap butonuna tıklayabilirsiniz.

Eğer şu anda tam olarak istediğiniz mesajı alamadıysanız ileride yazılacak olan ve sizin için faydalı bir gönderiyi En iyi cevap olarak seçebilirsiniz. Hatırlatmak amacıyla bunu belirtmek istiyorum. Çünkü bazı kullanıcılar bunu önemsemiyor ve konu çözüldüğü halde en iyi cevaptan başkalarının da yararlanmasını engelliyorlar.

Geri
Yukarı