En yakın arkadaşım sandığım kişi düşmanım mı?

771797

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar, benim okulda 1 tane arkadaşım var onun haricinde hiç kimseyle konuşmuyorum arkadaş da değilim. Bu tek ve en iyi sandığım arkadaş beni kıskanıyor, ikimizde sınıfın gözde öğrencisiyiz ve beni kıskanıyor. Sınav sabahı yanıma geliyor bana sorular soruyor bilemeyince de gülüyor, bana aptalca geliyor ve gıcık oluyorum. Bunun amacı ne? Ve ne yapmam lazım?

Merhaba arkadaşlar, benim okulda 1 tane arkadaşım var onun haricinde hiç kimseyle konuşmuyorum arkadaş da değilim. Bu tek ve en iyi sandığım arkadaş beni kıskanıyor, ikimizde sınıfın gözde öğrencisiyiz ve beni kıskanıyor. Sınav sabahı yanıma geliyor bana sorular soruyor bilemeyince de gülüyor, bana aptalca geliyor ve gıcık oluyorum. Bunun amacı ne? Ve ne yapmam lazım?

Şakayla karışık rahatsız olduğunu ima et. Arkadaşına kötü gözle bakma, o da sana kötü gözle bakıyorsa ona bunu anladığını şakayla yavaş yavaş belirt. Kendini düzeltmiyorsa zaten seni tanımıyordur ya da senin karşıtındır diye düşünüyorum. Arkadaşlığınızı da bozmak istemem tabii. Eğer başka bir çözüm arıyorsan kısasa kısas yöntemi uygulayarak sana ne yapıyorsa sonraki gün aynısını fazla çaktırmadan ona uygula, bu onun empati kurmasını sağlayacaktır.

Gerçekten şaka yapıyor mu şöyle anlayabiliriz aslında, yine böyle onun güldüğü senin gülmediğin bir durumda yüzünü birazcık düşür, eğer şaka yapıyorsa Muhtemelen 'ya şaka yapıyorum kanka alınma' falan der herhalde. Bunun dışında şöyle söyleyiyim, arkadaşlar önemli değil dersine bak geç.

Arkadaşlar bugün İngilizce sınavı yaptık 100 aldım kendisi 90 aldı ağlamaya başladı ne yapacağım artık bıktım 90 puan iyi ama benden düşük aldığı için ağlıyor sınav çıkışıda bana zıt gidiyor.

Geri
Yukarı