En yalın haliyle kodlama öğrenmeye giriş

Merhaba, ben de 1 sene önce sizin gibi kodlamaya merak salmıştım ve ücretsiz kaynak arıyordum. YouTube üzerinde kendi bulduğum başlangıç seviyesinde Türkçe ve İngilizce kodlama eğitimi veren kanalları ve o kanalların oluşturduğu oynatma listelerini yazacağım.

Türkçe

KANAL 1Fehmi UYAR
OYNATMA LİSTESİAyrıntılı Html ve Css Dersleri
JavaScript Dersleri
Ayrıntılı HTML5 ve CSS3 Dersleri

KANAL 2destan cengiz
VİDEOPhotoshop ile Tasarladığımız Web Sitesini Html, Css’e Dökmek ( Web Diline Çevirmek - PSD to html)

İngilizce

KANAL 1Mike Dane (Bu arkadaşın kanalı bu ama aşağıya koyacağım linkte başka bir kanalda video çekmiş. Oraya da bakabilirsiniz.)
VİDEOHTML Full Course - Build a Website Tutorial (Bu video benim çok işime yaradı. Biraz İngilizceniz varsa anlayabilirsiniz ve bence çok basit anlatılmış. Öğrendiklerinizi tek videoda pekiştirebiliyorsunuz.)

KANAL 2Telmo Sampaio
OYNATMA LİSTESİHow to Build a Website for Complete Beginners

KANAL 3DarkCode (Bu kanal da çok iyi. Siten için yapabileceğin şeyler için buradan fikir edinebilirsin. Örneğin giriş paneli, arama kutucuğu, menü, butonlar..)

İngilizcesi translate dışında olmayan ve maaşı 7k olan bir tanıdığım var. Kendisi Full Stack developer.

Ben de bir devlet şirketinde yazılım mühendisiyim. Benim çalıştığım alanda İngilizcesi olmayan mühendis bir yere varamaz ve bir işi bitiremez kesinlikle, onu söyleyebilirim.

Hocam ingilizce konusunda tam üstüne bastın :) ingilizcem aksanlı bir ingilizi bile anlamaya yetiyor fakat youtubedaki çoğu dersler birbirinden farklı.

Hocam o zaman öğrenmek istediğiniz programlama dili hakkında bir kitap bulun. Kitaptaki sırayla ilerleyin. Böylelikle kafanız karışmaz.

Ben de bir devlet şirketinde yazılım mühendisiyim. Benim çalıştığım alanda İngilizcesi olmayan mühendis bir yere varamaz ve bir işi bitiremez kesinlikle, onu söyleyebilirim.

Bahsettiğim arkadaşımın bilgi seviyesinin mühendisim diyen çoğu kişiden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Her şey ingilizce bilip diplomalı mühendis olmak ile bitmiyor. Translate ile çok ciddi noktalara gelen kişilerde var ama tabii ki ingilizce şart onun aksini söylemiyorum. Sadece demek istediğim ingilizce olmadan da çok ciddi pozisyonlara gelen kişiler var.

Merhaba, ben de 1 sene önce sizin gibi kodlamaya merak salmıştım ve ücretsiz kaynak arıyordum. YouTube üzerinde kendi bulduğum başlangıç seviyesinde Türkçe ve İngilizce kodlama eğitimi veren kanalları ve o kanalların oluşturduğu oynatma listelerini yazacağım.

Türkçe

KANAL 1Fehmi UYAR
OYNATMA LİSTESİAyrıntılı Html ve Css Dersleri
JavaScript Dersleri
Ayrıntılı HTML5 ve CSS3 Dersleri

KANAL 2destan cengiz
VİDEOPhotoshop ile Tasarladığımız Web Sitesini Html, Css’e Dökmek ( Web Diline Çevirmek - PSD to html)

İngilizce

KANAL 1Mike Dane (Bu arkadaşın kanalı bu ama aşağıya koyacağım linkte başka bir kanalda video çekmiş. Oraya da bakabilirsiniz.)
VİDEOHTML Full Course - Build a Website Tutorial (Bu video benim çok işime yaradı. Biraz İngilizceniz varsa anlayabilirsiniz ve bence çok basit anlatılmış. Öğrendiklerinizi tek videoda pekiştirebiliyorsunuz.)

KANAL 2Telmo Sampaio
OYNATMA LİSTESİHow to Build a Website for Complete Beginners

KANAL 3DarkCode (Bu kanal da çok iyi. Siten için yapabileceğin şeyler için buradan fikir edinebilirsin. Örneğin giriş paneli, arama kutucuğu, menü, butonlar..)
Teşekkürler.. :)

Geri
Yukarı